Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçPfizerli̇ OlmakBurada Sınır YokYaşam İçin Çalışmanın MutluluğuYaşam İçin Çalışmanın Mutluluğu


Yıllık 81,3 milyar dolarlık geliri dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden biri olarak konumlanan Pfizer, 65 yılı aşkın süredir Türkiye’ye yatırım yapıyor, 600’e yakın çalışanı ve Türk tıbbına sunduğu 100’den fazla ürün formu ile hastaların hayatında çığır açan yenilikler için çalışıyor.
Bu yüzyılın başında 80 yaşın üzerindeki nüfus 14 milyon iken, 2050 yılında 400 milyona çıkacağı tahmin ediliyor.* Yaşam beklentisinin artmasının altındaki en büyük nedenlerden biri tabii ki ilaç sektöründeki gelişim. İlaç sektörü global olarak telekomünikasyon ve teknolojinin üzerinde bir ar-ge yatırımı yapıyor.
 

Pfizer olarak biz de bu sebeple global olarak Ar-Ge’ye yılda 13,8 milyar dolar yatırım yapıyor, yaklaşık 90 Ar-Ge projesi ile kardiyovasküler ve metabolik hastalıklar, ağrı, inflamasyon, immünoloji, nadir hastalıklar, biyobenzerler, onkoloji ve aşı gibi önemli tedavi alanlarında hastalara yeni çözümler sunmayı amaçlıyoruz. Bunun için dünya çapında 9 büyük Ar-Ge merkezinde, 10.000’e yakın bilim insanı her gün yeni tedaviler ve çözümler bulmak için uğraşıyor.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, farklı tedavi alanlarında geniş ve çeşitlendirilmiş global ürün portföyü ile henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır.
Bugün Türkiye’de ise 100’ü aşkın ürünümüz ile yaşam için çalışıyoruz. Peki bu ne anlama geliyor?

  • 2008’den beri dumansız bir yaşamı seçerek sevdikleriyle daha keyifli ve daha sağlıklı bir ömür yaşamaya başlayan 1.400.000 kişinin sigarayı bırakma sürecinde yanında olduk.
  • Büyüme geriliğine yönelik yenilikçi bir ilacımız sayesinde bir yılda, bir çocuğun boyunu ortalama 16 cm uzatabiliyoruz.
  • Pfizer'in konjüge pnömokok aşısı 2008’de Türkiye ulusal aşı takvimine girdiğinden bu yana yaklaşık 12 milyon’dan fazla çocuğun bağışıklaması gerçekleşti. Son bir yılda Pfizer'in konjüge pnömokok aşısı ile ülkemizde yaklaşık 7000 bebek ölümünün önlendiği tahmin ediliyor.

Toplumsal Duyarlılık ve Sosyal Sorumluluk
Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk Pfizer’in vazgeçilmez bir değeri ve geleneğidir. Pfizer kendisini faaliyet gösterdiği ülkenin ve içinde yaşadığı toplumun ayrılmaz bir parçası ve katılımcı üyesi olarak görür. Bu anlamda da toplumun ihtiyaçlarına her zaman duyarlıdır. Yaşamın daha iyiye gitmesi Pfizer için önemlidir ve Pfizer buna katkıda bulunmak için çalışır.
1957’den beri de Türkiye’de faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, yarım asrı aşkın süredir toplumsal projelere imza atmaktadır. Pfizer Türkiye, eğitim ve sağlık odaklı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında son 15 yıl içinde 9 milyon TL’nin üzerinde nakdi katkı ve ilaç desteği sağlamış; hayata geçirdiği projelerle 90.000’den fazla kişinin hayatına dokunmuştur.
Pfizer Türkiye yürüttüğü projelerde aralarında AÇEV, Bilim Kahramanları Derneği, ÇYDD, Darüşşafaka Cemiyeti, Gülmek İyileştirir Derneği, HAYTAP, Hayalime Ortak Ol Derneği, TED, TEGV, TEMA, TEV, TOG, Tohum Otizm Vakfı, KAÇUV, Lokman Hekim Sağlık Vakfı, TOÇEV, Bir Dilek Tut ve AKUT’un da bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmaktadır.

Pfizer Türkiye, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde okuyan öğrencilere MAREV işbirliği ile Prof. Dr. Aziz Sancar Bursu vermeye devam ediyor, sağlık ve eğitim odaklı faaliyetlerinde, bilgisayar, mobilya, çeşitli malzeme ve ekipman bağışları, ilaç yardımı, yetkili kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirilen sağlık taramaları, doğal afetler sonrası sağlanan yardımlar, engelliler ile dayanışma gibi geniş bir yelpazede çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Dünyada 170 yılı aşkın süredir hastaların hayatını değiştiren çığır açan yeniliklere imza atma amacıyla çalışan Pfizer, bilim kazanacak anlayışıyla ülkemiz gençlerinin geleceğine katkıda bulunmayı hedefliyor. Çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlayan Bilim Kahramanları Derneği ile «Online Bilim Etkinlikleri» düzenleyerek lise öğrencilerine ulaşıyor. Çalışmaları detaylı bir şekilde görmek için tıklayınız.

Pfizer Çalışanlarının Katkılarını da Destekliyor
Pfizer, “Birebir Destekleme Sistemi” uygulayarak çalışanların topluma yaptığı bireysel katkıları destekler. Bu yöntemle hem yapılan yardım miktarının hem de şirket için sosyal sorumluluk bilincinin artması sağlanmış olur.
Ref: (*) http://ourworldindata.org/data/population-growth-vital-statistics/life-expectancy/

Pfizerli̇ Olmak

Burada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan Sorular
Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50