Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriTürk tıp tarihinde bir ilk gerçekleşiyor!
Türk tıp tarihinde bir ilk gerçekleşiyor!


www.kardiyovaskuler360.com

Hekimlerin bilim dünyasındaki en güncel bilgi ve deneyimleri paylaştıkları çok önemli platformlar olan bilimsel kongrelerin daha fazla hekim ile buluşabilmesi amacıyla, ilk ‘e-kongre’ projesi Pfizer Türkiye’nin desteği ile hayata geçiriliyor.

Tıbbın hizmetine sunduğu yenilikçi ürünlerinin yanı sıra, sunduğu yenilikçi hizmetleriyle de fark yaratmayı hedefleyen Pfizer Türkiye’nin kardiyoloji alanında, Türkiye’nin önde gelen isimlerinden oluşan Özümsem-e Yürütme Kurulu ve sistem altyapısını sunan MITS’in ortaklığında gerçekleştirdiği proje, Türk tıp tarihinde bir ilk niteliği taşıyor.

‘Kardiyoloji Özümsem-e’ adı verilen e-kongre, 9 Şubat– 12 Mart 2010 tarihleri arasında hekimlerin hizmetinde olacak.

Tıp ve bilim dünyasında yaşanan en son gelişmelerin çok yakından takip edilmesi ve kısa zamanda toplumun kullanımına sunulması birçok hastalığın kontrol altına alınmasında ve tedavisinde büyük önem taşıyor. Ancak, hekimlerin yoğun çalışma temposu nedeniyle, bilimsel kongrelere katılım konusunda kimi zaman zorluklar yaşanabiliyor.

Bu gerçekten yola çıkan Pfizer Türkiye, Özümsem-e Yürütme Kurulu Üyeleri ve MITS firması, kardiyovasküler alanda gerçekleşen bilimsel çalışmaların, güncel bilgilerin ve deneyimlerin en kısa sürede ve daha fazla sayıda hekime ulaştırılması amacıyla Türk tıp dünyasında bir ilki hayata geçirdi ve ilk e-kongreyi hazırladı. 12 Mart 2010 tarihine kadar sürecek olan e-kongre ile, internetin kolay erişim sağlama özelliğini kullanarak 37.000 hekime ulaşılması hedefleniyor.

E-kongre’nin arkasında, Türkiye’nin önde gelen uzmanlarından oluşan bilimsel bir kurul var.

Kardiyoloji Özümsem-e kongresinin hayata geçirilmesi sürecinde Türkiye’nin kardiyoloji alanının önde gelen hekimleri ile işbirliği yapılarak bilimsel bir kurul oluşturuldu. Prof. Dr. Ali Oto, Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu ve Prof. Dr. Zeki Öngen’den oluşan bilimsel kurul, fikir geliştirme, uygulama ve bilimsel içerik oluşturma aşamalarında proje ortağı olarak yer aldılar.

E-kongreyle ilgili konuşan Prof. Dr. Ali Oto: “Yoğun çalışma temposu nedeniyle katılmakta güçlük çektiğimiz bilimsel platformlara alternatif bir kanal yaratan ‘e-kongre’ projesi, teknolojiyi ve bilimi kullanarak, yeni bilgi ve geçmiş konulara ilişkin değerlendirmeleri Türk hekimlerinin bilgisayarlarına kadar taşıyan inovatif bir çözüm niteliği taşıyor.” dedi.

E-kongre projesini değerlendiren Pfizer Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Aylin Tüzel, “Pfizer Türkiye olarak, günümüz teknolojisinin sağladığı avantajları kullanarak, hekimlerimizin ve sektörümüzün ihtiyaçlarına çözüm getirecek, bilim alanında atılan adımları büyütecek farklı ve yenilikçi projeler geliştirmek için çalışıyoruz. E-kongre projesi Pfizer Türkiye’nin bu anlayışının yeni bir meyvesidir” dedi.

Hekimler www.kardiyovaskuler360.com ’da buluşacak

Kardiyoloji alanında 2009 yılı içerisinde yaşanan bilimsel gelişmelerin masaya yatırılacağı ve kardiyolojinin gelecek vizyonunun çizileceği Kardiyoloji Özümsem-e Kongresi, normal bir kongrede olduğu gibi 3 günlük bir bilimsel programdan oluşuyor. 9-10-11 Şubat tarihleri arasında www.kardiyovaskuler360.com adresinde gerçekleşecek olan kongre klasik kongrelerden farklı olarak 1 ay boyunca (9 Şubat – 12 Mart 2010) izlenebilecek.

E-kongre’nin avantajları neler?

- Zamandan tasarruf: E-kongre klasik kongrelerde seyahatler ve konaklamalar dolayısıyla yaşanan zaman kaybını ortadan kaldırıyor.

- Zamanı esnek kullanma fırsatı: E-kongre ile hekimler, sitede yer alan bilimsel aktiviteleri 1 ay boyunca günün istedikleri saatinde takip edebiliyorlar.

- Normal bir kongrede olan tüm bilimsel olanaklara sahip: E-kongre, normal bir kongrenin tüm bilimsel içeriğine ve olanaklarına da sahip.

  • Akademisyenlerin sunumlarını izleme fırsatı,

  • Konuşmacılara soru sorma imkanı,

  • Kongreyi diğer izleyen hekimlerle interaktif tartışma ortamı,

  • İlgili terapötik alandaki ürünler hakkında detaylı ve sistemli bilgi alma fırsatı,

  • Sürekli eğitim kredisi kazanma imkanı.


Pfizer Türkiye
Pfizer insanların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi amacı ile bilimsel araştırmalar yaparak yenilikçi sağlık ürünleri keşfeden, geliştiren ve 150 ülkede tıbbın hizmetine sunan bir kuruluştur. 1957 senesinden beri Türkiye’de üretim ve tıbbi tanıtım faaliyetleri yürüten Pfizer, yarım asrı aşkın süredir hayata geçirdiği bilimsel ve eğitsel programlar, sürdürdüğü klinik araştırmalar ve verdiği burslar ile tıp biliminin gelişmesine sürekli katkıda bulunmakta ve daha sağlıklı bir Türkiye için çalışmaktadır. 

Kardiyoloji Özümsem-e Kongresi
Bilimsel Program


9 Şubat 2010
 

1. Atriyal fibrilasyonu olan hastaya yaklaşım: 2010’da özellikler - A. Oto
2. Diyabet ve kardiyovasküler hastalık: 2010 başında neredeyiz? – D. Ural
3. 2010’da biyobelirteçler klinik uygulamayı şekillendiriyor (mu?)– Z. Öngen
4. Yeni hipertansiyon kılavuzu klinik uygulamamızı değiştirecek mi? - V. Sansoy
5. Yaşlılarda birincil ve ikincil korunma gerekli mi? Değer mi? - L. Tokgözoğlu
EKG KURSU- EKG Okuyorum 1 - K. Aytemir
EKOKARDİYOGRAFİ KURSU-EKO okuyorum 1 - E. Sade


10 Şubat 2010
 

1.Aort dilatasyonu: Sonuçları hakkında ne biliyoruz? Nasıl önleyebiliriz? - S. Küçükoğlu
2.Mitral ve aort kapak cerrahisine nasıl karar verelim: Çok mu erken? Çok mu geç? - A. Yıldırır
3.Kalp yetmezliği olan hastaya 2010 yılı neler getiriyor? - D. Ural
4.Aterosklerotik hastalığı görüntülemede dağarcığımızı genişletelim – L. Tokgözoğlu
5. Akut koroner sendrom: Son bir yılda sonuçları açıklanan çalışmaların günlük pratiğime katkısı ne oldu? - V. Sansoy
EKG KURSU- EKG Okuyorum 2 - K. Aytemir
EKOKARDİYOGRAFİ KURSU-EKO okuyorum 2 - E. Sade


11 Şubat 2010
 

1.Girişimsel kardiyolojide yeni açılımlar – PFO ve paravalvuler kaçaklar: Kateter girişimleri ile kapatma - A. Oto
2.Antitrombotik tedavi: Haberler güzel - Z. Öngen
3.Gebelik ve kalp hastalığı: Yeni bilgilerin ışığında uygulamaya yönelik öneriler - A. Yıldırır
4. Pulmoner hipertansiyon: Tedaviye güncel yaklaşım - S. Küçükoğlu
EKG Kursu- EKGO okuyorum 3 - K. Aytemir
EKOKARDİYOGRAFİ KURSU-EKO okuyorum 3 - E. Sade

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50