Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçPfizerli̇ OlmakBurada Sınır YokKeyifli ve Esnek Bir İş Ortamı

Esnek ve Keyifli Çalışma Ortamı

Pflex: Esnek Çalışma Uygulamaları 

Pfizer’in keyifle çalışılan bir iş yeri olmasını sağlamak için esnek bir çalışma ortamı yaratıyoruz.

  • Pfizer Global’de uygulanan “Log in for Your Day- Dilediğin Yer İş Yerin” pek çok çalışanımıza nerede ve nasıl çalışacakları da dahil, daha fazla esneklik sunuyor. Esnek rollerdeki çalışanlar artık verimliliği, iş birliğini ve iş-yaşam dengesini en üst düzeye taşımak için yöneticileriyle anlaşarak ofisten ve uzaktan çalışma düzenlerini dengeleyebiliyorlar.  
  • Esnek giyim: Tüm hafta ve iş günleri boyunca esnek giyim anlayışına sahibiz. 
  • Pfizer Mutfak – esnek yan haklar: Kişiye özel esnek yan haklar programımız Pfizer Mutfak kapsamında yan haklarımızı yılda bir kez kasım ayında değiştirebiliyoruz. 
  • Esnek çalışma saatleri: Mesai saatlerimizi dilediğimiz şekilde, özgürce şekillendirebiliyor; işimizin sahibi biziz diyoruz.
  • Hayalin için izin senin: “Hayalin için izin senin” uygulamamız ile, 5 yıl ve üzeri kıdem yılına sahip Pfizer çalışanlarına, kariyerlerine maksimum 3 ay süreyle ara verip, kendilerine, ailelerine, sevdiklerine vakit ayırabilecekleri; kişisel gelişimlerine odaklanıp hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir imkân sağlıyoruz. “Hayalin için izin senin” uygulamamız ile Pfizer’in uzun yıllar çalışılmak istenen şirket olma misyonuna katkıda bulunmayı hayal ediyoruz.
  • Yaz saati: Yaz aylarında cuma günleri işimizi 2 saat erken bitirebiliyoruz.
  • Yaz aylarında tam uzaktan çalışma: Yaz aylarında artık dilediğimiz her yerden çalışabiliyoruz. 
  • Esnek izinler: 1 günlük doğum günü iznimizi yıl boyunca dilediğimizde, yılın herhangi bir zamanı esenliğimiz ve sağlığımız için bir günü daha izin olarak değerlendirebiliyoruz. Ayrıca yeni bir eve taşındığımızda bir gün fazladan izin hakkımız mevcut. 12 haftalık babalık iznimiz, yalnızca sektöre değil tüm İK dünyasına örnek olacak bir izin uygulamamız. Özel yaşamlarımızda yaşadığımız kayıplar ve yas dönemlerimiz için de izin hakkımız bulunuyor. 
  • Odaklanma haftaları: Senede 4 hafta olmak üzere; 2 hafta haziran ayında, 2 hafta aralık ayında tüm şirket Global olarak odaklanma haftalarına giriyoruz. Rutin toplantılarımızı bu dönemlerde iptal ederek sadece esenliğe odaklanmak bir taraftan özellikle odak gerektiren işleri aradan çıkarmak gibi şeylere odaklanıyoruz. Bu gibi uygulamalar ve yaklaşımlarla uzaktan çalışma ve ofis ortamındaki çalışmayı biraz daha birbirine yaklaştırmak mümkün olabiliyor.  
  • Esnek (Hibrit) çalışma: Ofisten 2-3 gün, dilediğimiz her yerden 2-3 gün şeklinde çalışabilmemiz mümkün.

Ayrıca günde 4 saatin üzerinde toplantıya girmiyor, günün ortasında 2 saatlik ara verebiliyor, esenliğimize özellikle fiziksel anlamda dikkat edebiliyor ve buna vakit ayırabiliyoruz. 

 

Sosyal kulüpler

Ortak hobilere sahip Pfizerliler’in bir araya geldikleri sosyal kulüplerimiz ile yıl boyunca keyifli aktiviteler yapıyoruz. Pfizer çalışanlarının ilgi duydukları/yetenekli oldukları/birikimlerini paylaşmak istedikleri alanlarda, gönüllü olarak görev alabilecekleri ve katılımcı olabilecekleri; motivasyon, iletişim, takım çalışması, aidiyet duygusu ve paylaşımı artırmaya, iş-özel hayat dengesini kurmaya yardımcı olmak için ihtiyaç duyulan ortamı “Pfizer Sosyal Kulüpleri” çatısı altında oluşturuyoruz. Pfizer’de çalışanlar işe başladıktan sonra kendi hobilerine uygun, ilgilerini çeken Pfizer Sosyal Kulüpleri’nden birine üye olabiliyor ya da kendileri bir kulüp kurabiliyor. Şu anda aktif olarak çalışan kulüplerimizden bazıları aşağıdaki gibi:


Kitap Kulübü: Birlikte okuduğumuz kitapları tartışmak için oluşturduğumuz kulübümüzde, aylık olarak belirlenen temalar üzerinden seçtiğimiz kitapların tartışmalarına üyelerle birlikte tüm Pfizerliler de katılım gösterebiliyorlar.


Yelken Kulübü: İleri Evre (Metastatik) Meme Kanseri farkındalığı için uzun zamandır yelkenlerini açan Pfizer Yelken Takımı olarak, yıl boyunca farklı yarışlarda rüzgârı arkamıza alarak 'Her gün değerlidir!' diyor ve kendi yelken sınıfımızda kazandığımız ödüllerle başarılar elde ediyoruz.


Müzik Kulübü: Müzik kulübümüz, müziğe gönül veren Pfizerlilerden oluşuyor ve üyelerimiz Pfizer’de özel günlerde ve keyifli anlarda yeteneklerini konuşturuyorlar. 
 


Koşu Takımı: 2013 yılından bu yana sosyal kulüplerimiz arasında aktif olan ve her geçen yıl yaratmış olduğu toplumsal faydayı büyüten bir Koşu Takımı’mız var. Birbirinden azimli sporcuları ve gönüllü koşucularıyla maratonlara katılıyor, adımlarımızla da iyilik peşinde koşuyoruz. 


 

Gastronomi Kulübü: Gastronomi kulübümüz, yemek ve kültür arasındaki ilişkiyle ilgilenen Pfizerlileri bir araya getirerek hem farklı mutfak kültürlerini deneyimleyerek öğrenmeyi hem de hem de birlikte keyifli vakit geçirmeyi amaçlıyor. Üyeler çeşitli workshoplara katılıyorlar. 


Basketbol Kulübü: Basketbol Kulübümüz, kurumsal şirketlerin çalışanlarından oluşan basketbol takımlarının katılımıyla düzenlenen liglere katılım gösteriyor. 
 

Dans Kulübü: Dans Kulübüz, dans eğitimleri alıyor ve ekipçe performanslar sergiliyorlar.

 

Radyo Kulübü: Radyo kulübümüz, birbirinden güzel çalma listeleri ile Pfizer'lilerin modunu yakalıyor, Podcast programları ile kendini ifade etmek isteyen tüm arkadaşlarımızın sesini duyurarak farklı konularda bizleri eğlendirerek haberdar ediyor.

 

Kürek Kulübü: Kürek Kulübümüz 2 takım olarak düzenli antrenmanlarını gerçekleştiriyor ve her sene Corporate Rowing Fest'te Pfizer'i temsil ediyor. Her takımda en az iki kadın sporcu bulunması gereken yarışlara iki takımda da birer erkek sporcu ile katılan Pfizer Kürek Kulübü toplumsal cinsiyet eşitliği açısından da diğer şirketlere örnek teşkil ediyor.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışımız & projeleri̇mi̇z

Pfizer Mozaik ile Çeşitlilik & Kapsayıcılık Anlayışımız

 

Çeşitlilikle zengin, kapsayıcılıkla bütün anlayışımız kapsamında şirketimizde cinsiyet, jenerasyon ve engellilik çeşitliliği, cinsel yönelim, kapsayıcı kültür ve iş-yaşam entegrasyonunu geliştiriyoruz.

 

12  Haftalık Babalık İzni

Çalışanlarımıza sunduğumuz babalık izni 2 farklı seçenekten oluşuyor; Blok izin, 12 hafta olarak tek seferde kullanabiliyor. Esnek izin, isteyen hemen doğum sonrasında, isteyen bebeği 1 yaşına gelene kadar dilediği zaman kullanabiliyor.

 

Mom2Mom

Doğum iznine çıkmış bir kişi, doğum iznine çıkacak bir kişiye mentor olabiliyor. Mom2Mom ismini verdiğimiz bu uygulama da sektörde ilk.

 

EmpowerWomen

Kariyer gelişimi konusunda görüşleri dinlemek ve farklı coğrafyalardan hikayelerle farklı bakış açıları kazanmak üzere EmpowerWomen seminerleri düzenleyerek global çapta kadın liderler ve meslektaşlarını bir araya geliyoruz.

 

Tersine Mentorluk

Jenerasyonlar arası İletişim Eğitimi ve Tersine Mentorluk gibi uygulamalarla jenerasyonların birbirleriyle uyumlu olduğu bir iş ortamı için çalışmalar gerçekleştirdik.

 

LGBTİ+ Farkındalığı

LGBTİ+ bireylerin hak ve özgürlüklerine yönelik farkındalığı artırmak üzere kurduğumuz alt çalışma grubu, Onur Ayı’nda tüm şirkete farkındalık yaratmaya yönelik özel etkinlik ve  çalışmalar yapmaya devam ediyor.

 

Partner Sigortası

Sadece evli olan çalışanlarımızın eşlerini ve çocuklarını kapsayan özel sağlık sigortamıza partnerlerimizi de dahil ettik. Bu girişimimiz kapsamında, Pfizerlilerin ayrı veya aynı cinsiyetten partnerleri de poliçemize dahil olabiliyorlar.

 

Engellilik

Engelli çalışanlara yönelik alt çalışma grubu kurduk. İşe alım süreçlerimizdeki tüm adımları gözden geçirerek engelli çalışan sayımızı ve sunduğumuz kariyer fırsatlarını artıracak öneriler hazırladık. Bu konuda farkındalık ve sosyal sorumluluk aktiviteleri yapmaya devam ediyoruz. Her sene en az iki engelli çalışanımızı kariyer planı olan rollere atama kararı aldık. Ayrıca İşaret dili öğrenmek ve görme engelliler için gönüllü kitap okumak için bir eğitmen ağırlıyoruz.

 

İş-Yaşam Entegrasyonu

“Sen İyiysen Biz İyiyiz” mottomuzdan yola çıkarak düzenlenen İyiSen wellness uygulamasıyla çalışanların iş-yaşam dengelerine destek olacak etkinlikler düzenleniyor. Pfizer olarak wellbeing’i iyi yaşam yolunda farkındalığın artmasıyla başlayan ve “iyi” yaşamaya doğru seçimler sunan bir yol olarak tanımlıyoruz. 

 

Bir Diyeceğim Var

Kapsayıcı ve bütünleştirici kimlikten ilham alırız ve besleniriz. Kapsayıcılık manifestomuz da bunu özetler. Pfizerlilerin düşüncelerini ve fikirlerini rahatça ve açık olarak dile getirebildiği Bir Diyeceğim Var platformunu hayata geçirdik.

Çalışan Destek Programı

Çalışan Destek Programı 
Aile içindeki ve işteki sorumlulukları dengelemek bazen zorlayıcı olabiliyor. Pfizerliler gerekçeleri ne olursa olsun Healthy Pfizer Living/Çalışan Destek Programı’na başvurarak gizlilik esasına dayalı olarak profesyonel destek hizmetleri ve hayatta karşılaşabilecekleri tüm sorunlara ilişkin yılın 365 günü, 24 saat dilediklerinde bilgilendirmeler alabiliyorlar.

Healthy Pfizer Living/Çalışan Destek Programı hizmetleri:

Gizlilik esasına dayanan profesyonel danışmanlık

Hukuki (iş hukuku dışında), mali, ailevi ve işle ilgili konularda destek ve yönlendirme

Yöneticilerin zor durumlarla başa çıkabilmesi için danışmanlık ve koçluk

Öğrenme ve gelişim oturumları

Sağlık sorunları ve endişeler için çevrimiçi araçlar ve bilgiler

Pfizerli̇ Olmak

Burada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan Sorular
Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50