Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçPfizerli̇ OlmakBurada Sınır YokFırsatlarla Dolu Bir KariyerFırsatlarla Dolu Bir Kariyer


Lider yetiştirmeye odaklı bir şirket olarak, insan kaynağı politikalarımızı da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarımıza bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratmayı hedefliyoruz.

Pfizer Türkiye’de işe alınan biri, sadece işe gireceği pozisyon için değil geleceğin yöneticisi olacak bir Pfizerli olarak değerlendirilir. İlerinin yöneticisi olma isteğine ve potansiyeline sahip kişiler Pfizer takımına katılır. Bir başka deyişle Pfizer’de yöneticileri içimizden yetiştiriyoruz!

Pfizer Türkiye, sadece Türkiye’de değil, Pfizer’de global olarak “bir lider okulu” olarak ün yapmış bir şirkettir. Bugüne kadar 70’ten fazla yöneticimiz farklı ülkelerde görev aldı. Halen 75’in üzerinde üst düzey Türk yönetici uluslararası rollerde Pfizer’lerde başarıyla görevlerini sürdürmektedir.

Çalışanlara farklı departmanlarda farklı sorumluluklar vererek yeteneklerimizi daha donanımlı birer lider olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle yılda ortalama 150 çalışanımızın farklı görevlere, farklı divizyonlara, farklı bölgelere ve takımlara rotasyonu gerçekleşiyor.

Genç yetenekleri hem iş hayatına, hem Pfizer'e, hem de yöneticiliğe ilk günden itibaren hazırlayan oryantasyon ve eğitim programlarımız ile hem iş üstünde, hem de online ve sınıf eğitimleri ile geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.

Farklı divizyonlardan, farklı kademelerden her çalışana hitap edebilecek sınıf eğitimleri veriliyor. Yılda ortalama 10.000 Pfizer saati sınıf eğitimleri için harcanıyor! Pfizer Türkiye’de tüm çalışanların dahil olabileceği, iPhone/iPad kullanımından ileri excel eğitimine kadar farklı yelpazede birçok sınıf eğitimi düzenleniyor. Bunun dışında bireysel gelişime katkıda bulunmak için dahil olunan eğitimlere de destek veriliyor.

Gelişen Pazarlar & Çin Aşı İş Birimi Kıdemli Direktörü Serhan Altıntaş 

 

2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Serhan Altıntaş, aynı yıl Pfizer’deki kariyerine proje müdürü olarak başladı. Bugüne dek ürün, pazarlama, ticari ilişkiler müdürlüğü gibi rollerin yanı sıra dijital dönüşüm liderliği gibi alanlarda da görev üstlendi. 4 yıldır Polonya Aşı İş Birimi Lideri sorumluluğunu başarılı şekilde yerine getiren Altıntaş, yeni görevinde Pfizer Gelişen Pazarlar & Çin Aşı İş Birimi Kıdemli Direktörü olarak çalışmalarını New York’ta sürdürüyor.


 

Onkoloji Uluslararası Gelişmiş Pazarlar Bölge Başkanı Berfu Yazıyurt



 

TED Ankara Koleji mezunu olan Berfu Yazıyurt, Bilkent Üniversitesi'nde işletme lisans eğitimini tamamladıktan sonra eğitimine pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında George Washington Üniversitesi'nde devam etti. Pfizer Türkiye'ye 1997'de katılan Berfu Yazıyurt, satış pazarlama direktörlüğü, kurumsal strateji ve iş geliştirme direktörlüğü, pazarlama müdürlüğü, ürün müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlardaki sorumluluklarını başarıyla yürüttü. Pfizer Yerleşik Portföy Türkiye Liderliğinden sonra Pfizer Temel Sağlık Doğu Avrupa Bölge Lideri pozisyonuna atanan Berfu Yazıyurt, bu coğrafyada Pfizer'in dijital dönüşümüne liderlik etti ve portföyün daha fazla hastaya ulaşabilmesi için liderlik takımına yön verdi. Berfu Yazıyurt, son görevinde Pfizer Avrupa Hastane İş Birimi Lideri pozisyonunda İtalya, Almanya, Rusya, Polonya ve Yunanistan'ın da dahil olduğu 35 ülkede hastane portföyünden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev aldı. Hastane portföyünde bulunan hayat kurtaran ilaçların doğru yerde doğru şekilde kullanılabilmesi için ülke organizasyonlarının hasta merkezli dönüşümüne önderlik etti ve 24 senelik kariyeri boyunca çok sayıda yönetici yetiştirdi.


 

Gelişen Asya Aşı Medikal Lideri Egemen Özbilgili

 

2006 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Egemen Özbilgili, Kasım 2011’de Taksim Hastanesi’ndeki 5 yıllık ihtisasını tamamlayarak Genel Cerrah unvanı aldı. Ocak 2012’de Pfizer ailesine medikal müdür olarak katıldı ve kısa bir süre sonra Aşı Medikal Takımı’na geçerek Pfizer Türkiye’deki Ulusal Bağışıklama Programı Çalışma Grubu’nun liderliğini üstlendi. 2016’da aynı alandan sorumlu kıdemli medikal müdür olarak atandı. 2015 yılından itibaren Türkiye’deki görevine ek olarak Pfizer İsrail Aşı Medikal Takımı’na liderlik etti. Op. Dr. Özbilgili, 2018 tarihinden itibaren Pfizer Türkiye Onkoloji Ülke Medikal Lideri olarak görev yaptı. 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Medikal Direktörlüğü görevini üstlenen Op. Dr. Egemen Özbilgili, Pfizer Gelişen Asya Aşı Medikal Lideri olarak çalışmalarını Singapur’da sürdüyor.
Türkiye ve Polonya Hastane İş Birimi Lideri Çağla Hullu

 

“ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Çağla Hullu, Sabancı Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. 2008 yılında Pfizer Türkiye’ye katıldıktan sonra artan ürün sorumlulukları üstlenerek Üroloji, Onkoloji ve Dahili Uzmanlıklar portföylerinde çalışmıştır. Türkiye Çok Kanallı Pazarlama Müdürü olarak Global Ticari Operasyonlar departmanına katılan Çağla Hullu, 2017 yılında Avrupa Orta Ölçekli Pazarlar Çok Kanallı Pazarlama Liderliği sorumluluğunu almış, 20’nin üzerinde ülkede sağlık profesyonellerine yönelik dijital portal lansmanları, gerekli altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve dijital uygulamaların etkin şekilde hayata geçmesine liderlik etmiştir. Son olarak Türkiye Global Ticari Operasyonları Lideri olarak takımıyla birlikte tüm satış ve pazarlama aktivitelerine kapsamlı destek vererek çözüm ortağı olarak çalışmıştır.
İnflamasyon ve İmmünoloji Global Medikal Veri Üretimi Direktörü Dr. Serdar Alkan 

 

“2001 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Serdar Alkan, 2009 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimliği ihtisasını tamamladı. Dr. Alkan, ilaç sektöründeki kariyerine 2009’da medikal danışman olarak başladı. Türkiye’de çeşitli ilaç şirketlerinin medikal ve pazarlama bölümlerinde farklı görevlerde deneyim sahibi oldu. Pfizer’e 2011’de katılan ve solunum, kardiyovasküler gibi farklı tedavi alanlarında gittikçe artan sorumlulukla çeşitli görevler üstlenen Dr. Serdar Alkan, 2019’da Kıdemli Medikal Danışman olarak İnflamasyon ve İmmünoloji takımına katıldı. Dr. Alkan, yeni görevinde Pfizer İnflamasyon ve İmmünoloji Global Medikal Veri Üretimi Direktörü rolünü üstleniyor.
Multipl Miyelom Global Medikal Direktörü Dr. Didem Aydın

 

Medikal birimde ülke düzeyinde ilaç sektörü tecrübesine başlayan, ardından sırasıyla Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Uluslararası Gelişmiş Pazarlar (Avrupa, Japonya, Kore, Yeni Zelanda ve Avusturalya) ve Global Medikal takımlarında artan sorumluluklar üstlenerek başarılı kariyerine devam eden Dr. Didem Aydın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Tümor Biyolojisi ve İmmünolojisi üzerine doktora/PhD derecesini aynı enstitüden aldı. Doktora çalışmalarının bir kısmını TÜBİTAK Yurt Dışı Araştırma Bursunu (NATO-A2) kazanarak İngiltere Cambridge Üniversitesi’nde sürdürdü. 2006-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji Departmanı ve Hematoloji/Onkoloji Departmanı Kök Hücre Transplantasyon Ünitesi’nde Yrd. Doç. Doktor ve 2008-2011 yılları arasında İtalya Milano San Raffaele Telethon Gen Tedavisi Enstitüsü’nde post-doktora araştırmacı olarak immünoloji ve onkoloji alanında akademik çalışmalarına devam eden Dr. Aydın, 2011 yılında Pfizer ailesine katılarak Anti-infektif ve Aşı birimlerinde Medikal Müdürlük görevlerini başarıyla üstlendi.  2014 yılında Pfizer Onkoloji’de renal hücreli kanser ve meme kanseri portföylerinden sorumlu Kıdemli Medikal Müdür olarak kariyerine devam eden Dr. Didem Aydın önce Orta ve Doğu Avrupa, ardından Uluslararası Gelişmiş Pazarlar (Avrupa, Japonya, Kore, Yeni Zelanda ve Avusturalya) ve son olarak da Onkoloji Global Medikal takıma yükseldi. Global Medikal takımda ilk olarak meme kanseri ve ardından Multipl Miyelom global stratejilerinin oluşturulması ve uygulanmasında başarıyla çalışan Dr. Didem Aydın, Nisan 2021’den itibaren Multipl Miyelom Global Medikal Direktörü olarak görevini sürdürüyor.

Pfizerli̇ Olmak

Burada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan Sorular
Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50