Skip directly to content

Fırsatlarla Dolu Bir Kariyer

 

Lider yetiştirmeye odaklı bir şirket olarak, insan kaynağı politikalarımızı da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarımıza bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratmayı hedefliyoruz.

Pfizer Türkiye’de işe alınan biri, sadece işe gireceği pozisyon için değil geleceğin yöneticisi olacak bir Pfizerli olarak değerlendirilir. İlerinin yöneticisi olma isteğine ve potansiyeline sahip kişiler Pfizer takımına katılır. Bir başka deyişle Pfizer’de yöneticileri içimizden yetiştiriyoruz!

Pfizer Türkiye, sadece Türkiye’de değil, Pfizer’de global olarak “bir lider okulu” olarak ün yapmış bir şirkettir. Bugüne kadar 70’ten fazla yöneticimiz farklı ülkelerde görev aldı. Halen 50’nin üzerinde üst düzey Türk yönetici uluslararası rollerde Pfizer’lerde başarıyla görevlerini sürdürmektedir.

Pfizer’de biz bir takım ruhu oluşturmak, bireylerin hem takım hem de birey olarak işlerini, şirketlerini ve takımlarını sahiplenmelerini sağlamak için SAHİPLEN! adını verdiğimiz bir çalışma kültürüne sahibiz.

Çalışanlara farklı departmanlarda farklı sorumluluklar vererek yeteneklerimizi daha donanımlı birer lider olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle yılda ortalama 150 çalışanımızın farklı görevlere, farklı divizyonlara, farklı bölgelere ve takımlara rotasyonu gerçekleşiyor.

Genç yetenekleri hem iş hayatına, hem Pfizer'e, hem de yöneticiliğe ilk günden itibaren hazırlayan oryantasyon ve eğitim programlarımız ile hem iş üstünde, hem de online ve sınıf eğitimleri ile geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.

Farklı divizyonlardan, farklı kademelerden her çalışana hitap edebilecek sınıf eğitimleri veriliyor. Yılda ortalama 10.000 Pfizer saati sınıf eğitimleri için harcanıyor! Pfizer Türkiye’de tüm çalışanların dahil olabileceği, iPhone/iPad kullanımından ileri excel eğitimine kadar farklı yelpazede birçok sınıf eğitimi düzenleniyor. Bunun dışında bireysel gelişime katkıda bulunmak için dahil olunan eğitimlere de destek veriliyor.

Örnek Bir Başarı Hikayesi: Berfu Yazıyurt

Doğu Avrupa Bölge Lideri

Berfu'nun Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünden lisans, Washington Üniversitesi’nden Pazarlama ve Halkla İlişkiler yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır.

Kariyerine Pfizer Türkiye Pazarlama ekibinde başlayan Berfu, 1997-2009 yılları arasında farklı alanlarda, sırasıyla Ürün Müdürü ve Grup Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

2010’da Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandıktan sonra bu görevi 2 yıl başarıyla sürdürmüş ve 2012’de Pazarlama ve Satış Direktörü olmuştur.

Kariyerine 16 ülkenin sorumluluğunu yürüten Avrupa Lideri olarak devam etmektedir.