• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

Bulunduğunuz Sayfa : Ana Sayfa / Pfizer ve Yeni İlaç Geliştirme Çalışmaları

Pfizer ve Yeni İlaç Geliştirme Çalışmaları

Pfizer, Alzheimer, onkoloji, ağrı, nöroloji, diyabet ve inflamasyon gibi önemli tedavi alanlarında hastalara yeni çözümler sunacak güçlü Ar-Ge projeleri ile Araştırma-Geliştirme çalışmalarına her yıl 7 milyar dolar yatırım yapmaktadır.

Pfizer’in dünya çapında 9 büyük Ar-Ge merkezi bulunmaktadır ve tüm dünyada 10.000’e yakın Pfizerli bilim insanı yenilikçi tedaviler ve aşılar keşfetmek için çalışmaktadır. 15’den fazla tedavi alanında yeni molekül ve endikasyon geliştirilmesi amacıyla 90 Ar-Ge programı yürütülmekte ve bir çok  alanda yeni tedavilere yönelik 80’in üzerinde inovatif ürünle 66 ülkede 400’e yakın klinik araştırma yürütülmektedir.

Türkiye'de ise, Klinik Araştırmalar Departmanı’mızın sorumluluğunda çok sayıda lokal ve uluslararası klinik araştırma yapılmış olup halen hepsi uluslararası olmak üzere toplam 28 proje yürütülmektedir.

Klinik araştırma operasyonları için, uluslararası araştırma şirketleriyle stratejik işbirliği çerçevesinde çalışılmaktadır. Pfizer yapılanması içerisinde Türkiye, Yunanistan, Romanya, Moldova, Belarus ve Rusya’nın dahil olduğu bölgenin liderliği Türkiye’den yapılmaktadır.

Tüm klinik araştırmalarımız  Sağlık Bakanlığı ve Etik Kurul Onayları ile  üniversite ve eğitim hastanelerinde ve bazı özel hastanalerde uzman doktorlar tarafından  yürütülmektedir.

Yeni İlaç Geliştirme Süreci
Yeni İlaç Geliştirmenin Dünya ve Türkiye'deki Durumu
Pfizer ve Yeni İlaç Çalışmaları
AR-GE
İLAÇTA AR-GE, TÜRKİYE ve PFIZER
ULUSLARARASI AR-GE AĞI
PFIZER AR-GE MERKEZLERİ
SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.