Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
HomeAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriYargıcı, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji “Umutlar Çiçek Açsın” diyor!
Yargıcı, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji “Umutlar Çiçek Açsın” diyor!

Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’nin liderliğindeki Yeni Hikayeler projesi bu sene metastatik meme kanseri hastaları için “Umutlar Çiçek Açsın” dedi. Metastatik meme kanserinde umudun var olduğunu vurgulamak üzere kurgulanan proje, bu yıl Yargıcı ve Hatice Gökçe işbirliği ve Pfizer Onkoloji’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçti. Proje kapsamında Hatice Gökçe’nin kiraz çiçeklerinden ilham alarak tasarladığı t-shirtler Yargıcı mağazalarında ve shop.yargici.com.tr’de satışa sunulacak ve elde edilen gelirin tamamı Kasnerle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’ye meme kanserli kadınlar yararına bağışlanacak.
 


2015’te umudun simgesi olan kiraz çiçeklerinden ilham alınarak tasarlanan "Yeni Hikayeler: Yeni Umutlar" projesinin ilk aşaması çok ses getirmişti. Projenin ikinci aşamasının liderliğini ise Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye üstlendi. Proje kapsamında Hatice Gökçe’nin yine kiraz çiçeklerinden esinlenerek tasarladığı t-shirtler kasım ayı itibariyle seçili Yargıcı mağazalarında ve shop.yargici.com.tr’de satışa sunulacak. T-shirt satışlarından elde edilen gelirin tamamı Kanserle Dans ve Europa Donna derneklerine bağışlanacak.
 


Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye temsilcileri yaptıkları ortak açıklamada şunları söyledi: "Yıllardır hastaların doğru bilgilendirilmesi ve tedaviye ulaşabilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bizlere destek olan, hastalar için umut ışığı yayan tüm projelerin içinde olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Özellikle Yargıcı, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji gibi çok güçlü ortaklarla bu projeye imza atmış olmak bizleri çok mutlu ediyor. Elde edilen tüm gelirin meme kanserli kadınların umut filizlerini biraz daha çiçeklendireceğine gönülden inanıyoruz ve biz de “umutlar çiçek açsın” diyoruz."

Prof. Dr. Nil Molinas Mandel ise metastatik meme kanseri ile ilgili önemli bilgiler verdi ve şöyle konuştu: “Her 8 kadından 1'inde yaşamları boyunca meme kanseri gelişir. Erken evre meme kanseri tanısı konan ve tedavi gören kadınların yaklaşık üçte birinde metastatik meme kanseri gelişir. Metastatik meme kanseri kanserin uzak organlara yayıldığına işaret eder. Metastatik meme kanserinde, kanser memeden kemikler, akciğerler, karaciğer ve beyin de dahil, vücudun diğer kesimlerine yayılabilir. Günümüzde erken evre meme kanseri hakkında birçok bilinçlendirme kampanyası yapılıyor fakat metastatik meme kanseri hastalığı pek konuşulmuyor. Erken tanı hayat kurtarır diyoruz ancak bunun yanı sıra metastatik evrede doğru tedavi yaşamları değiştirebilir. Yeni tedaviler ile metastatik meme kanseri hastalarına daha iyi yaşam kalitesi sağlanabilir ve hastalık ilerlemesi ertelenebilir. Bu yüzden bu proje, bizlerin doğru mesajları verebilmemiz için çok önemli. Bu anlamlı günde olduğu gibi, biz kadınlar için her gün değerlidir."

Modacı Hatice Gökçe proje kapsamında hazırladığı t-shirt tasarımlarıyla ilgili şunları söyledi: ''Geçtiğimiz yıl Yeni Hikayeler diyerek filizlendirdiğimiz umutlar bu yıl çiçek açsın istiyoruz. Bu yüzden sloganımız Umutlar Çiçek Açsın oldu ve bu seferki üretim sürecimizde sabır üzerine yoğunlaştık. Umudun simgesi olan kiraz çiçeklerini kanaviçe deseni görünümüyle t-shirtlere bastık. Kanaviçenin yapım aşamasında gerektirdiği sabır ve dikkati hepimiz biliriz. Bu nedenle ben de tasarımımda, eski zamanlarda çok popülerken şimdi yavaş yavaş unutulmaya başlayan bu tekniğin görünümünü kullanmak istedim. “Umutlar Çiçek Açsın” projesindeki tasarım ve üretim sürecimizin, metastatik meme kanseri tedavisinin gerektirdiği sabır ve metanetle de benzerlik taşıdığını düşünüyorum'' dedi.

Projeyle ilgili duygularını dile getiren Yargıcı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Ebru Günal; "Bu özel ve anlamlı projede Kanserle Dans Derneği, Europa Donna Türkiye, Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji ekibiyle ortaklaşa çalışarak güzel bir iş çıkardığımıza inanıyoruz. Projede Hatice Gökçe gibi başarılı bir modacı ile bir araya geldik ve Yargıcı koleksiyonlarında çok fazla yer almayan desen ve renklere dokunmuş olduk. Ortaya çıkan sonucun bizleri mutlu ettiği kadar tüm metastatik meme kanserli hastalara da umut vereceğine inanıyoruz. Yargıcı olarak her zaman kadınlara destek olmak ve bir şekilde kadınların hayatlarına dokunarak, onlar için fayda sağlamak birincil amaçlarımız arasında yer alıyor. Bu anlamlı projenin ev sahibi olmaktan duyduğumuz mutluluğu bir kez daha belirtmek isterim.” dedi.

Projenin destekçilerinden Pfizer Türkiye Onkoloji İş Birimi Lideri Mehmet Yetiş ise projeyle ilgili şöyle konuştu: "Yargıcı ve Hatice Gökçe gibi alanında çok güçlü iki markayla bu projede bir araya gelmek ve Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’ye destek vermekten dolayı gurur duyuyorum. Pfizer Onkoloji olarak her zaman hayatlara değer katacak yenilikçi ürünleri hastalara ulaştırmak için çalışıyoruz. Hayata, doktorlara, hastalara, topluma değer katabilecek ürünleri piyasaya sunabilmek ve insanların ihtiyaç duydukları tedavilere erişmesine yardımcı olmak için buradayız. Bu gibi projeler ise bizlerle onlar arasındaki köprüler niteliğinde. Bu yüzden bu projenin tüm metastatik meme kanseri hastaları için önemine sonsuz inanıyor ve “umutlar çiçek açsın” diyorum."

İlgili kişi:
Serpil Güzel Ün
[email protected]
0212 219 2971
0533 452 4835

Kanserle Dans Derneği Hikayesi

Kurucu üyeleri iki arkadaş olan, Esra ÜRKMEZ ve Ebru TONTAŞ babalarının kanser olması ile başlayan bir süreçte; tedavi şekilleri, beslenme, ilaç ve yan etkileri hakkında doğru ve araştırılmış bilgi ihtiyacı sonucu, Nisan 2012'de Kanserle Dans blog ve Facebook sayfası ile sosyal medyada bilgi paylaşımına başlamış, ardından Ocak 2013’te ABD’de ve Mayıs 2013’te Türkiye’de dernek olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Hastaların kansere ilişkin daha detaylı bilgiye ulaşması için blog oluşturan ikili, 2013 yılının başında "araştırmaya dayalı bilgi", "pozitif enerji", "birebir ilgi" ve "gönüllülük" gibi ilkelerle Kanserle Dans Derneğini kurdu. Kanserli hastaların dans ederek hayata tutunması çalışmalarıyla adını duyuran dernek, internet üzerinden izlenebilen canlı ve interaktif seminerler düzenlemeye başladı.

Europa Donna Türkiye Hakkında

Europa Donna (Avrupa Meme Kanseri Koalisyonu) bağımsız ve kar amacı gütmeyen, üyeleri Avrupa ülkelerindeki bağlı gruplardan oluşan bir organizasyondur. Şu anda Türkiye dahil 46 üyesi bulunmaktadır. Europa Donna’nın Türkiye ayağı olan Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyonu Derneği, 2001 yılında kurulmuştur. Derneğimiz, Europa Donna’nın 10 amacını Türkiye’de gerçekleştirmek için gönüllü üyeleriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Meme kanseri konusunda farkındalığın artırılması, erken tanı ve tedavi olanaklarının yaygınlaştırılması ve tıpta meme kanseri konusunda uzmanlaşmanın artırılması için çalışmaktadır.

Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®

Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşeri ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşeri biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarma şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla işbirliği yapıyoruz. Pfizer 150 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 74’ünü ülkemizde üretmekte ve AB ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer “Sen Çok Yaşa” projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50