Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriSamsun’da yürüme engelli vatandaşların tekerlekli sandalye sevinci!
Samsun’da yürüme engelli vatandaşların tekerlekli sandalye sevinci!

Pfizer Türkiye Toplum Takımı, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği (BEDD) aracılığı ile Samsun’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışında bulundu.

19 Mayıs 2013, Samsun - Pfizer Türkiye Toplum Takımı, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) aracılığı ve Samsun Valiliği’nin katkıları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Böylece geçtiğimiz yıllarda “Pfizer Toplum Takımı”nın, gelenekselleşen tekerlekli sandalye kampanyası ile bağışladığı tekerlekli sandalye sayısı 404’e ulaştı.

17 Mayıs’ta Samsun Valiliği önünde gerçekleşen tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, BEDD Başkanı Kemal Demirel, Pfizer Türkiye yetkilileri, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy: “BEDD ile eski görev yaptığım Muğla ve Mersin valiliğim sırasında da ortak çalışmalara imza attık. Şimdi de Samsun’da aynı çalışmayı yapmak istediklerini söylemeleri üzerine biz de seve seve kabul ettik. Samsunlu 60 engellimizin sandalye sahibi olmasına vesile olan başta dernek yöneticilerine ve sponsorlara teşekkür ediyorum”.

Törende bir konuşma yapan Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Proje Yöneticisi Işıl Özer şunları söyledi: "Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk Pfizer'in vazgeçilmez bir değeri ve geleneğidir. Tüm vatandaşlarımız gibi engelli vatandaşların da sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla düzenlenen bu kampanya bizler için özel bir anlam taşıyor. Samsun Valiliği ile işbirliğine giderek gerçekleştirdiğimiz sosyal çalışmalar kapsamında, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) aracılığıyla engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletmeye çalıştık. 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de hem kurumsal kaynaklarımızla hem de çalışanlarımızın gönüllü desteğiyle toplumun refahı ve ilerlemesine katkıda bulunan projeler geliştirip uyguluyoruz. "

Engelliler haftasında 60 engelli vatandaşı sevindirmenin mutluğunu yaşadıklarını söyleyen Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel ise şunları söyledi: “BEDD olarak, Engelliler Haftası’nı kutlarken, Samsun Valiliği’nin himayelerinde, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz tekerlekli sandalye teslim töreni sayesinde 60 engellimizi dış dünyayla irtibat kurmasına vesile olacağız. Daha önceki görev yaptığı yerlerden tanıdığım Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un engellilere karşı ne kadar çok duyarlı olduğunu biliyorum. Devlet ve valimiz bizim babamız ancak biz, devlete yük olmadan engellilerimize sponsorların katkısıyla yardım etme imkanı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gönüllülük esasına dayanarak toplumla paylaşılan kurumsal sosyal sorumluluk girişimleri sosyal entegrasyon faaliyetlerinin çok önemli bir parçasıdır. Bu esasla 10 yıldır pek çok sosyal sorumluluk kampanyasına imza atan Pfizer, sosyal açıdan olumlu etkiler yarattığı gibi toplumun çıkarlarının gözetilmesi taahhüdünü de yerine getirme konusunda örnek bir kurum olmuştur. İhtiyaç sahiplerini tekerlekli sandalye sahibi yapan ve engelli çocuklarımızı hayatın içinde özgürleştiren Pfizer Türkiye Toplum Takımı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50