Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizerliler bu sene Sahiplen! Günü'nde liderlik ruhundan ilham aldı. 
Pfizerliler bu sene Sahiplen! Günü'nde liderlik ruhundan ilham aldı.

Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluğu vazgeçilmez bir değer ve gelenek haline getiren Pfizer Türkiye, çalışanlarının sadece şirketlerini değil, içinde bulundukları toplumu da sahiplenmelerini sağlamak için 5 yıldır Sahiplen! Günlerini organize ediyor. Bu yıl “Liderlik Et Sahiplenmeye” sloganıyla harekete geçen tüm Türkiye’deki Pfizer çalışanları, 5 Nisan gününü sosyal sorumluluğa adayarak eğitim ve sağlık alanında fark yaratmak için çalıştı.

Pfizer çalışanlarının işlerini sahiplenerek bir takım ruhu oluşturabilmeleri için Sahiplen! adlı bir çalışma kültürü geliştiren Pfizer, 1957’den bu yana yaşatılan bu kültürün bir yansıması olarak beş yıldır tüm dünyada Sahiplen! günleri organize ediyor. Sahiplen! Günü kapsamında her yıl sadece şirket ve çalışanlarının değil, şirketin içinde bulunduğu toplumun da sahiplenildiği çeşitli aktiviteler düzenleniyor, kurumsal sosyal sorumluluk bilinci 7’den 70’e paylaşılıyor ve yaşatılıyor.

Bu sene, Pfizerlilerin sağlık ve eğitim alanında çocukların hayatında fark yaratmak amacıyla gerçekleştirdiği Sahiplen! Günü, Adana, Ankara, Gebze, İstanbul, İzmir ve Samsun’da çalışanların katılımı ile gerçekleşti. Pfizerliler, Sahiplen! Günü kapsamında hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk aktivitelerini her seviyede sorumluluk alarak fikir aşamasından itibaren kendileri belirleyip geliştirdi. Kan bağışı yaparak hasta çocuklara destek oldu, çocuklar için demonte bisikletleri kurdu, çeşitli okullara kitap ve ilkyardım malzemesi bağışı yaptı, TEMA Vakfı gönüllüleriyle birlikte ziyaret ettikleri okulların bahçesini ağaçlandırdı ve çocuklara doğa eğitimi verdi, TEMA Vakfı’ndan eğitim alarak 500 fidan bağışı yaptı, TEMA’nın “Ağaç Kardeşliği” projesine bağış yaptı ve 50 öğrenciyle Belgrad Ormanı’nda tohum ekti ve orman dedektifi oldu, Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi oyun odasına oyuncak ve resim malzemesi bağışı yaptı, Ankara Akyurt Belediyesi iş birliğiyle “Pfizer Hatıra Ormanı” için ağaçlandırma çalışması yaptı ve Gebze’de “Karanlıkta Diyalog” aktivitesi ile  görme engelli bir kişinin eşliğinde günlük hayatta görme engelli kişilerin yaşadıkları zorlukları deneyimledi.

Sosyal sorumluluk aktivitelerini takiben Pfizer’in merkez ofisinde bir araya gelen Pfizerliler Adım Adım Oluşumu’nun kurucularından Renay Onur’u dinleyerek sosyal sorumluluğu hayatlarının bir parçası haline getirmek için ipuçları aldılar. Renay Onur’un konuşmasını takiben düzenlenen panelde hayatlarında sosyal sorumluluğa yer açmış Pfizerliler tecrübelerini diğer çalışanlarla paylaşarak ilham kaynağı oldular.

Bu yıl Sahiplen! Günü’nde liderlik ruhuyla hayatlara dokunmak için çalışan Pfizerlilerin gerçekleştirdiği aktivitelerden bazıları şöyle:

Pfizer Türkiye Genel Müdürü Elif Aral Sahiplenme! kültürü hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi: “Türkiye’de toplumsal fayda yaratmak için daha gideceğimiz çok yol, ulaşmak istediğimiz çok insan var. Bunu bilmek bizi yıldırmıyor, aksine motive ediyor. Pfizerliler olarak sahiplenmenin içimizde olduğunu her şeyden önce Sahiplen! kültürümüzü sahiplenerek gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Bu kültürü, Pfizer’i ve birbirimizi sahiplenmekle başlayan, topluma yayılan ve etki yaratan kolektif bir sorumluluk bilinci olarak görüyoruz. Bu yıl 5 Nisan Sahiplen! Günü’ne her seviyede liderlik ruhuyla yaklaşarak, gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk aktivitelerinin fikir kıvılcımını kendimiz yaktık ve onları kendimiz şekillendirdik. Çünkü özünde sorumluluk üstlenebilme cesareti ve becerisi olan liderliğin, hepimizin, tüm Pfizerlilerin içinde var olduğunu biliyoruz. Hayatlara bu tutkuyla dokunmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Pfizer Türkiye Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Müdürü Seda Tamur Oğralı Sahiplen! Günü ile ilgili şunları söyledi: “Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk Pfizer’in vazgeçilmez bir değeri ve geleneğidir. Pfizer Türkiye son 10 yılda sağlık ve eğitim alanında nakdi katkı ve ilaç desteği sağladı, 80 binden fazla kişinin hayatına dokundu. Biliyoruz ki sosyal sorumluluğun özü, tek tek her birimize birşeyleri değiştirme isteğini, cesaretini ve harekete geçme gücünü veren özsorumluluktur. Bu yıl da eğitim ve sağlık alanlarında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk aktiviteleriyle hayatlara doğrudan dokunabilmenin gururunu yaşıyoruz. Beşinci Sahiplen! Günü’nde bir kez daha değişimi başlatmak için tek bir kişinin atacağı bir adımın bile çok büyük anlam ifade ettiğini gördük. Bunu içinde bulunduğumuz topluma da biraz olsun hissettirebildiysek ne mutlu bize.”

İletişim:

Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71

Serpil Güzel Ün | M: 0533 452 48 35 | [email protected]

Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşerî ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşerî biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla iş birliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 78’ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013’te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50