Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizerli Çocuklar 23 Nisan’ı “Sağlıklı Yaşam” aktiviteleriyle kutladı
Pfizerli Çocuklar 23 Nisan’ı “Sağlıklı Yaşam” aktiviteleriyle kutladı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Dünya Aşı Haftası kapsamında Pfizer Türkiye çalışanlarının çocukları merkez ofiste buluşarak hem 23 Nisan’ı kutladı hem de çeşitli aktivitelerle sağlıklı yaşam bilinci edindi. Yaklaşık 50 çocuk, 21 Nisan Cuma günü Ortaköy’deki merkez ofise gelerek sağlıklı yaşama yönelik eğlenceli aktivitelere katıldı.
 


Pfizerliler, Ortaköy’deki merkez ofislerinde düzenlenen etkinliklerde çocuklarla renkli bir buluşma gerçekleştirdi. Bu buluşma kapsamında çocuklar aileleriyle birlikte Neşeli Tabaklar Atölyesi’nde sağlıklı tabaklar hazırladı ve böylece çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmelerine katkıda bulunuldu. Çocuklar daha sonra hareketli bir yaşamın öneminin vurgulandığı bir Zumba Atölyesi’ne katıldı. Ardından, çocuklarda hastalıklardan korunma bilincinin oluşmasına destek olmak için keyifli bir Masal Atölyesi ile çocukların aşı korkusunu yenmelerine yardımcı olundu. Merkez ofisteki etkinlikler, baharın gelişini kutlamak için düzenlenen uçurtma yapım atölyesiyle son buldu.

Etkinlikler kapsamında ayrıca, çocuklar arasında yardımlaşmayı teşvik eden önemli bir aktiviteye de yer verildi. Etkinliklere katılan çocuklar artık kullanmadıkları ve iyi durumdaki oyuncaklarını yanlarında getirdi ve bu oyuncakları Pfizerlilerle birlikte paketleyip üzerlerine notlar yazarak, ihtiyacı olan köy okullarına gönderdi.

Pfizer Türkiye Aşı İş Birimi Direktörü Tolga Uluışık etkinlik hakkında şunları söyledi: “Pfizerliler olarak bu sene, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, milyonlarca çocuğun sağlığını etkileyen aşıların önemini vurgulamak ve çocukların aşı bilincinin artmasına katkı sağlamak istedik. Ülkemiz Ulusal Aşı Programımız sayesinde 2002’den 2015’e kadarki dönemde, özellikle 5 yaş altı bebek ve çocuk bağışıklaması açısından ciddi bir yol kat etti. Türkiye, artık bağışıklamanın değerini bilen ve bunu uygulamalarıyla dünyaya gösteren bir sağlık sistemine sahip. Biz, Pfizer olarak bu alandaki Ar-Ge faaliyetlerimizle, tüm dünyada aşıyla önlenebilen hastalıkların kontrol altına alınması ve tüm çocukların hastalıklara karşı bağışıklanması için çalışıyoruz. Bu etkinliğimizle de çocuklarımızdaki aşı algısını güçlendirmek ve sağlık konusundaki bilinçlerine katkıda bulunmak istedik. Bu vesileyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, hepsine sağlık hizmetlerine kolayca erişebildikleri mutlu bir gelecek diliyorum.”

İletişim:

Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71

Serpil Güzel Ün | M: 0533 452 48 35 | [email protected]

Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®

Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşerî ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşerî biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla iş birliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 78’ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013’te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50