Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer’in Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri İnsan Kaynakları Direktörü Cem Akkaya oldu!
Pfizer’in Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri İnsan Kaynakları Direktörü Cem Akkaya oldu!

Pfizer Türkiye İK İş Ortağı Lideri ve Orta Asya & Kafkaslar İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmakta olan Cem Akkaya, 1 Haziran 2016 itibariyle Afrika ve Orta Doğu (AfME) Bölgesi bünyesinde Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri Bölge İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Cem Akkaya yeni görevinde Dubai merkezli çalışacak ve bu bölgede yer alan 11 ülkenin yanı sıra AfME merkez ofisinin İnsan Kaynakları yönetiminden sorumlu olacak.

Boğaziçi  Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Cem Akkaya, 2000-2002 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı ve 1998 yılında Pfizer’e Filo Yöneticisi olarak katıldı. 2000-2002 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdür Yardımcılığı, 2002-2004 yılları arasında Satış ve Pazarlama Divizyonu bünyesinde Strateji, Planlama ve Enformasyon departmanında Proje Müdürlüğü; 2004-2006 yılları arasında Ürün Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2006 yılında İnsan Kaynakları Departmanına Kıdemli Maaş ve Yan Haklar Uzmanı olarak geri dönen Cem Akkaya, 2008 yılında İK Operasyonları Müdürü olarak atandı. 2013 yılından bu yana Türkiye İK İş Ortağı Lideri ve Orta Asya & Kafkaslar İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışıyordu. Esnek yan haklar programı Pfizer Mutfak gibi birçok kurumsal İK projesinin ve sisteminin hayata geçmesini sağlayan Cem Akkaya, çeşitli organizasyonel değişim süreçlerinde önemli katkılarda bulundu.
 


Pfizer Afrika ve Orta Doğu (AfME) Bölgesi, Körfez ve Ortadoğu Ülkeleri Bölge İnsan Kaynakları Direktörü Cem Akkaya, yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Başarılı çalışmaları ve yetiştirdiği lider yöneticiler ile en fazla güven duyulan ülkelerden biri olan Pfizer Türkiye diğer Pfizerler arasında “lider okulu” algısına ve unvanına sahip. Yenilikçi eğitim, gelişim ve insan kaynakları uygulamalarıyla çalışanlarını her zaman destekleyen Pfizer Türkiye’den yetişen biri olarak daha geniş bir coğrafyaya açılmanın heyecanını yaşıyorum. Bu vizyonla Pfizer içerisinde edindiğim İnsan Kaynakları deneyimini, şimdi farklı zorluk ve fırsatları barındıran daha geniş bir bölgede, daha fazla Pfizer çalışanıyla buluşturma şansı bulacağım için mutluyum.”

İlgili Kişi: 
Serpil Güzel Ün
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
[email protected]

Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®

Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşeri ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşeri biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarma şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla işbirliği yapıyoruz. Pfizer 150 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 74’ünü ülkemizde üretmekte ve AB ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer “Sen Çok Yaşa” projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50