Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer’e yeni Ruhsatlandırma Müdürü
Pfizer’e yeni Ruhsatlandırma Müdürü

Pfizer Türkiye’nin yeni Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop oldu.

03 Aralık 2012, İstanbul - Pfizer Türkiye Hayvan Sağlığı’nın herkesin katılımına açık olarak 8 yıldır aralıksız düzenlediği PetStar Takvim Yarışmasına 23 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek. Katılımcıların ve jürinin oylarıyla dereceye giren sevimli yıldızlar 2013 Pfizer PetStar takviminde yıl boyu hayvan dostlarıyla birlikte olacak.

Pfizer ailesine, WorldWide Regulatory Strategy (WRS) ekibinin Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü olarak katılan Sinem Geçin Altıntop, son birkaç yıldır GSK’da ruhsatlandırma ekibini yönetmekteydi. Bunun yanında farklı ilaç firmalarında da deneyimi olan Sinem Geçin Altıntop’un Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi bulunuyor.

Sinem Geçin Altıntop, Pfizer ilaçlarının Türkiye’de kullanıma sunulabilmesi ve daha çok sayıda hastaya tedavi imkanı sağlanması için T.C. Sağlık Bakanlığı başvuru ve onay süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop yeni göreviyle ilgili şöyle konuşuyor: “Ruhsatlandırma gibi alanlardaki politikalar araştırmacı ilaç sektörü için son derece büyük önem taşımaktadır. Tüm bu çalışmalar, ülkemizdeki hastaların, gelişmiş ülkelerin hastaları düzeyinde tedavilere ve en doğru ve en güvenilir biçimde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve eczanelerde satışa sunulan ilaçlara erişebilir olmaları için yapılmaktadır. Bu yöndeki çalışmalarıma yarım asrı aşkın süredir ülkemizde üretim yapan ve uluslararası birikim ve deneyimini ülkemizin hizmetine sunmakta olan Pfizer Türkiye’de devam edecek olmaktan dolayı heyecan duyuyorum.”

Sinem Geçin Altıntop Hakkında
1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Sinem Geçin Altıntop, 1997 yılında aynı üniversitenin Polimer Bilim ve Teknolojileri dalında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1997’ de Hoechst AG Türkiye, Ruhsatlandırma Bölümünde başlayan Sinem Geçin Altıntop, 2002 yılında GlaxoSmihtKline Dubai’de Körfez Ülkelerinde Sorumlu Ruhsatlandırma Departmanında Ruhsatlandırma Uzmanı olarak görev aldı. 2003- 2008 yılları arasında Sanofi Aventis Türkiye’de Ruhsatlandırma Uzmanı ve Fiyatlandırma Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2008 - 2012 tarihlerinde GlaxoSmithKline’da Ruhsatlandırma Müdürü olarak görev yapmış olan Sinem Geçin Altıntop 1 Ağustos 2012 itibariyle Pfizer Türkiye’de Ruhsatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50