Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer’e ABD’den Kurumsal Vatandaşlık Ödülü
Pfizer’e ABD’den Kurumsal Vatandaşlık Ödülü

Pfizer, Küresel Sağlık Ortaklığı programı ile 46 ülkede kanser ve tütün kontrolünü hedefleyen organizasyonlara dört yıl içinde 47 milyon dolar yatırım yaptı. Program, ABD Ticaret Odası Kurumsal Vatandaşlık Liderliği Merkezi’nin Kurumsal Vatandaşlık Ödülüne layık görüldü.

16 Şubat 2012, İstanbul - Pfizer’in dünya çapında yürüttüğü Küresel Sağlık Ortaklığı programı, ABD Kurumsal Vatandaşlık Liderliği Merkezi’nin (Business Civic Leadership Center) En İyi Uluslararası Elçi kategorisinde 2011 “Kurumsal Vatandaşlık Ödülü”nü aldı. “Vatandaşlık” Ödülleri, ABD’de ve dünyanın diğer bölgelerindeki en iyi kurumsal vatandaşlık ve liderlik girişimlerini ödüllendirmek amacıyla veriliyor.

Pfizer’in Küresel Sağlık Ortaklığı programı, kanser ve tütün karşıtı çalışmaları desteklemek üzere sağlık sistemlerini ve altyapısını güçlendirerek bulaşıcı olmayan hastalıklarla savaşmak amacıyla Pfizer Vakfı ve şirketinin ayni kaynaklarını kamu yararına bir araya getiriyor. Bu kaynaklar özellikle, düşük ve orta gelirli ülkelere yapılan kalkınma yardımlarında büyük ölçüde ihmal edilmiş olan bulaşıcı olmayan hastalıkları ve bunların tütün kullanımı gibi risk faktörlerini hedef alıyor. Gelişmekte olan ülkelere yapılmakta olan 44 milyar dolar tutarındaki yardımların ancak %2’si bu hastalıklarla savaşa ayrılıyor. Bu eksikliğin bilincinde olan Pfizer ve Pfizer Vakfı, Küresel Sağlık Ortaklığı programı ile 46 ülkede kanser ve tütün kontrolünü hedefleyen organizasyonlara dört yıl içinde 47 milyon dolar yatırım yaptı.

Pfizer Türkiye Genel Müdür Yardımcısı ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Şebnem Girgin “Pfizer’in en önemli sorumluluklarının başında faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde toplumun gelişmesine katkı sağlamak geliyor. Pfizer, yaşadığı topluma katkıda bulunmak amacıyla, ülkemizde ve tüm dünyada eğitim ve sağlık alanındaki sosyal sorumluluk projelerine odaklanmıştır. “Pfizer’in Küresel Sağlık Ortaklığı programına verilen bu ödül, toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluğun Pfizer’in vazgeçilmez bir değeri ve geleneği olduğunu bir kez daha göstermesi açısından oldukça önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50