Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer’den Satışın En İyilerine Başkan’ın Ödülü!
Pfizer’den Satışın En İyilerine Başkan’ın Ödülü!

Pfizer Türkiye, 2009 yılından bu yana Türkiye satış ekibindeki en başarılı temsilcilerini beş günlük bir program için New York’a gönderiyor. Üstün performansı yaratıcı yollarla ödüllendirmeye devam eden Pfizer, şimdiye kadar ülkemizden toplam 20 Pfizer temsilcisini ödüllendirdi. Bu yıl da satış performansı bazında seçilen 5 Pfizerli New York’ta Başkan’ın Ödülü’nü (President’s Award) almak üzere Pfizer Genel Merkezi’ne gönderildi.

08 Ekim 2014, New York
 Pfizer’in New York’taki genel merkezinde üst düzey yöneticiler tarafından ağırlanan Pfizer temsilcileri, Türkiye’de sorumlu oldukları bireysel bölgede yüksek performans göstermeleri ve en yaratıcı ve yenilikçi uygulamalara imza atmaları esas alınarak seçildi.

Başkan’ın Ödülü, yenilikçi yaklaşımları ile üstün satış performansı gösteren temsilcileri ödüllendirmek ve onurlandırmak amacıyla veriliyor.

Programın amaçları arasında; Pfizer temsilcilerinin motivasyonunu artırmak, üst yönetimle tanışmalarını ve dünyanın dört bir yanından gelen Pfizer temsilcileriyle bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak, başarılarının en temel faktörlerini ve görevlerini yaparken karşılaştıkları önemli zorlukları kendi ağızlarından öğrenmek ve tüm yıl boyunca gerçekleştirdikleri satış performansını ödüllendirmek yer alıyor. Program kapsamında, sahada çalışan Pfizerliler, ödül kazanan diğer temsilcilerle bir araya gelerek yeni fikirler, iş planları ve hedef kitleleriyle nasıl bağlantı kurup onları anlayarak ilgilerini çekebileceklerine dair sohbetlerde bulunuyor.

Ayrıca Başkan’ın Ödülü programı dahilinde ödül kazananlar hem yerel hem bölgesel bazda duyuruluyor. Kazananlar, genel merkez çalışanları ve ödül kazanan diğer Pfizerlilerle tanışarak birlikte çeşitli sosyal etkinliklere katılıyorlar. Pfizer üst yönetim ekibi ile yüz yüze görüşebildikleri organizasyonlar düzenleniyor ve düzenlenen törende ödüllerini alıyorlar.

Pfizer Türkiye ve Kafkaslar İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal, İK vizyonunu ‘Önde Gelen İşveren’ olarak benimsemiş bir şirket olarak başarılarının ardında yatan en önemli faktörün çalışanları olduğunun ve gelecekteki başarıların kaynağının da çalışanları olacağının bilincinde olan bir kurum olduklarını ifade ederek şunları ekliyor: “Çalışanların, kendileri ve şirketleri için başarılara imza atarken üç kilit ‘olmazsa olmaz’ları olduğuna inanıyoruz. Kendilerinden beklenenin net olarak tanımlanması, yani ‘ne?’ sorusunun yanıtı, kendilerinden beklenene ‘nasıl?’ ulaşabilecekleri ve tanımlanmış hedefe koşmak için isteklilik duymaları, yani ‘motive’ olmaları. Bu üç etkenden biri eksik olduğunda ne yazık ki başarı sadece bir hayal oluyor. Pfizer Türkiye ve global uygulamalarımızın temelinde hep çalışanlarımızın mutlu olarak, Pfizer’den keyif alarak çalışmaları yatıyor.”

Bu yıl Pfizer Türkiye’nin “satışta en iyileri” şu isimlerden oluştu:

Seda Keskin, Uzman Pfizer Temsilcisi, 6 yıl 
Ahmet Özsoy, Uzman Pfizer Temsilcisi, 10 yıl 
Yakup Yerli, Uzman Pfizer Temsilcisi, 4 yıl 
Serdar Şahin, Uzman Pfizer Temsilcisi, 4 yıl
Ahmet Cahit Şengül, Uzman Pfizer Temsilcisi, 5 yıl

Başarılı temsilciler, Başkan’ın Ödülü’nü almaktan dolayı hissettiklerini şöyle anlatıyorlar:

Seda Keskin
“Bu ödülü kazanmak benim hayalimdi ve hayalimi gerçekleştirdim. Dünyanın birçok farklı ülkesinde çalışan Pfizer temsilcileri ile tanışmak ve bu ödülü Pfizer başkanı ve yardımcılarından almak çok onur ve gurur vericiydi.”

Ahmet Özsoy
“Şirketimizin düzenlemiş olduğu Başkanın Ödülleri programı 15 yıllık sektör hayatımda aldığım en güzel ve anlamlı ödüldü. Şirketimizin başkanı, dünya grup yöneticileri ve çeşitli ülkelerden gelen Pfizer Temsilcileri ile tanışma ve bir arada bulunma fırsatı yakalayarak, çok büyük bir şirket ve geniş bir ailenin üyesi olmaktan gurur duydum. Şirket programları dışında da temposu hiç düşmeyen New York’un büyülü dünyasını keşfederek tadını çıkardık.”

Yakup Yerli
“Başkanın Ödülü kapsamında New York'ta geçirdiğimiz bir hafta tam anlamıyla rüya gibiydi. New York'ta şehir turu, Central Park turu, Rockefeller teras keyfi, tekne turunda Pfizer yönetim ekibiyle beraber yenilen yemek, Pfizer merkezde yine yönetim ekibiyle mini bir toplantı eşliğinde yapılan sabah kahvaltısı, Çin mahallesi, Soho ve Tribeca turu ve daha birçok şey... Ama en önemlisi ödül gecesi, o kalabalıkta adınızın duyulması ve alkışlanmak takdir görmek çok güzeldi. Bu organizasyon başlı başına bir motivasyon kaynağı oldu.

Serdar Şahin
“Öncelikle bir Pfizer çalışanı olarak New York’ta bulunmak, Pfizer’i bir arada görmek beni hem heyecanlandırdı hem de onurlandırdı. Yorucu ve zorlu bir maratondan birincilikle çıkıp New York’ta bulunmak, ağırlanmak bütün bu emeğe fazlasıyla değdiğini hissettirdi. Başkanımızdan bu ödülü alırken tek şey düşündüm: 'İyi ki Pfizer çalışanıyım'”.

Ahmet Cahit Şengül
“New York seyahati benim için çok güzel bir deneyim oldu. Şirketimizin büyüklüğünü bir kez daha yakından görmek ve yaşamak için bir fırsat oldu bu seyahat. Çok farklı ülkelerden gelen çok farklı meslektaşlarımızla tanışmak ve farklı tecrübeler paylaşmak için de bir fırsat oldu.”

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50