Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer’den nadir hastalıklar alanına yeni atama
Pfizer’den nadir hastalıklar alanına yeni atama

İstanbul’un Pfizer EURIT “Gelişen Pazarlar Bölge Merkezi” olmasıyla birlikte oluşturulan yeni organizasyon yapısı kapsamında, Nadir Hastalıklar Bölgesel Terapötik Alan Lideri pozisyonuna Pfizer Türkiye’de deneyim kazanmış bir isim olan Ayşe Nur Hananel getirildi.

18 Ağustos 2013, İstanbul - Daha önce Pfizer bünyesinde iş geliştirme, ürün müdürlüğü, marka müdürlüğü gibi farklı pozisyonlarda görev yapmış olan Ayşe Nur Hananel, yeni görevinde Rusya, Hindistan, Türkiye gibi ülkelerin dahil olduğu 36 ülkeden oluşan, 106 resmi dilin konuşulduğu, 12 farklı saat dilimini kapsayan EURIT bölgesinde, nadir hastalıkların pençesindeki hastaların ilaçlara daha kolay erişiminin sağlanması için çalışacak.

Ayşe Nur Hananel yeni göreviyle ilgili şöyle konuşuyor: “Nadir hastalıklar, benim başıma asla gelmez dediğimiz hastalıklar. Oysa tek tek bakıldığında çok az sayıda hasta olduğu için 'nadir' olarak nitelendirilse de, 6-8 bin arasında farklı nadir hastalık türü bulunuyor. Bunların ancak yüzde 5’ten azının onaylanmış bir tedavisi var. Pfizer’de biz bu alandaki ilaçları ihtiyaç olan alanlara hızlı bir şekilde sunmak için büyük bir ekosistemin parçası olarak akademisyenler, kamu kurumları, hastalar, hasta yakınları ve diğer şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Dünyanın en büyük ilaç şirketi olarak, global ölçekte erişimimiz sayesinde ilaca erişimde güçlük çeken bu hastaların yaşamlarında fark yaratabileceğimize inanıyoruz.”

Pfizer’in dünyada 350 milyon, Türkiye’de 5 milyon insanı etkileyen nadir hastalıklar alanında araştırma yapmak üzere iki yıl önce kurduğu Nadir Hastalıklar Araştırma Birimi kapsamında 600 kişilik bir ekip familyal amiloid nöropati, hemofili, müsküler distrofi ve spinal müsküler atrofiden orak hücre hastalığına kadar pek çok nadir hastalık hakkında araştırmalar yürütüyor.

Ayşe Nur Hananel hakkında
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden 2003 yılında mezun olan Ayşe Nur Hananel, aynı yıl çalışmaya başladığı Pfizer bünyesinde kariyerine devam etti. Pfizer Türkiye bünyesinde Ürün Müdürü, Kıdemli Ürün Müdürü ve İş Geliştirme Proje Lideri gibi görevlerde bulunan Ayşe Nur Hananel 2006-2008 yılları arasında Almanya ve İngiltere merkezli ürün Avrupa Marka Müdürlüğü görevini de başarıyla yürüttü. Son olarak Pfizer Türkiye’de üstlendiği İş Geliştirme Müdürü görevinden 2013 itibariyle Nadir Hastalıklar Bölgesel Terapötik Alan Lideri görevine getirildi. Columbia Business School, Wharton University, Harvard Business School gibi okullardan pazarlama alanında eğitimler de almış olan Ayşe Nur Hananel İngilizce ve Almanca biliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50