Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Yeni Ürün Geliştirme Hattı, Aşılar, Biyolojik Ürünler ve Yüksek Öncelikli Hastalık Alanlarında Gelişme Göstermeye Devam Ediyor
Pfizer Yeni Ürün Geliştirme Hattı, Aşılar, Biyolojik Ürünler ve Yüksek Öncelikli Hastalık Alanlarında Gelişme Göstermeye Devam Ediyor!

NEW YORK, NY - Pfizer Inc. Wyeth ile birleşme sürecinin tamamlanmasını takiben ürün geliştirme hattını güncellediğini duyurdu. Her iki şirketin kaynaklarıyla oluşan yeni ürün geliştirme hattı, Faz 1’den ruhsat aşamasına kadar olan 133 programı içeriyor. Şirketin önde gelen araştırma ve geliştirme alanlarının her birisinde büyüme ve çeşitlilik artışı görülüyor.

Pfizer Farmasotik Araştırma ve Geliştirme Bölümü Başkanı Martin Mackay; “Bu ürün geliştirme hattı Pfizer’in güçlü geleceğini göstermektedir. Wyeth satın alma işlemi geçen yılın sonlarında tamamlandıktan sonra, Ar-Ge kaynaklarımız, küresel kapsamı ve yüksek öncelikli projeler hakkında stratejik kararlar aldık. Şimdi odak noktamız bu sağlık çözümlerimizin dünyadaki hastalara ulaştırılmasıdır.”

Pfizer 6 araştırma alanına odaklanıyor
Pfizer, araştırma ve geliştirme çalışmalarında, öncelikli 6 araştırma alanını belirledi. Bunlar; onkoloji, ağrı, enflamasyon, alzheimer hastalığı, psikozlar ve diyabet. Pfizer’in yeni ürün geliştirme hattı, bu 6 çok önemli karşılanmamış tedavi gereksinim alanları ile aşı ve biyolojik ürünlerle ilgili kritik teknolojilerde büyümeye odaklanıyor.

Ürün geliştirme hattında 600 proje var
Pfizer’in şu anki ürün geliştirme hattında keşif aşamasından ruhsat aşamasına kadar toplamda 600 proje yer alıyor. Pfizer’in araştırma projelerinin yaklaşık %70’i ve son evredeki portföyünün %75’i, öncelikli olan bu 6 tedavi alanı, aşı ve biyolojik ürünlerden oluşuyor.

Hedef, 2015’te en büyük biyoterapötik ilaç şirketi olmak
Aşılardaki ve biyolojik ürünlerdeki büyüme Pfizer’in 2015’de en büyük biyoterapötik şirketi olma hedefini yansıtıyor. Şirketin ürün geliştirme hattı şu anda toplam 6 aşı ve 27 biyolojik ürünü içeriyor.

Pfizer’in yeni portföyü şunları içermektedir:

  • Onkoloji alanında, faz 3 çalışmaları dahil, geliştirilmekte olan 30 bileşik vardır.

  • Alzheimer hastalığı için geliştirilmekte olan 10 bileşik, Pfizer’in bu hastalığın tedavisi için değerlendirmekte olduğu çeşitli mekanizmaları temsil etmektedir.

  • Ağrı alanında 8 bileşik geliştirilmektedir.

  • Enflamasyon için geliştirilmekte olan 11 bileşik vardır.

  • Ürün geliştirme hattında 6 aşı ve 27 biyolojik ürün vardır.

Pfizer’in Ar-Ge aktiviteleri dünya çapında 5 ana merkez ve 9 uzmanlaşmış ünitede yapılacaktır.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50