Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer ve Avon’dan metastatik meme kanserine ikinci bağış!
Pfizer ve Avon’dan metastatik meme kanserine ikinci bağış!

Avon-Pfizer Metastatik Meme Kanseri Bağış Programı çerçevesinde geçtiğimiz yıl 1 milyon dolarlık bir bağış yapan Pfizer ve Kadınlar için Avon Vakfı, bu yıl 1 milyon dolar daha bağış yapacağını açıkladı. Böylelikle yapılan bağış miktarı 2 milyon dolara ulaşmış oldu. Şimdiye kadar kâr amacı gütmeyen 23 farklı kuruluşa destek veren ve 100.000’den fazla kişinin eğitilmesini sağlayan proje, metastatik meme kanserine karşı yürütülen çalışmalara destek olmaya devam edecek.
 


Pfizer ve Avon Breast Cancer Crusade işbirliğiyle kurulan Avon-Pfizer Metastatik Meme Kanseri Bağış Programı yenilendi. İş ortaklığı çerçevesinde metastatik meme kanseri topluluğuna hizmet götüren savunucu, akademik ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlara toplamda 1 milyon dolara varan yeni bağışlar yapılacak ve iş ortakları bugüne kadar bu amaç çerçevesinde 2 milyon dolar yatırım yapmış olacak. Program, metastatik meme kanserli insanlara hastalıkla bağlantılı medikal ve duygusal sorunları aşmalarına yardımcı olacak şekilde yol gösteren ve hizmet sunan girişimleri destekleyecek.

Metastatik meme kanseri, meme kanserinin en ileri evresidir ve bu evrede kanser memenin dışında kemikler, akciğerler, karaciğer ve beyin dahil, vücudun diğer bölgelerine yayılır. Henüz kesin bir tedavisi yoktur ve hastalığın yayılmasını ve semptomlarını kontrol altına almak için sürekli tedavi gereklidir. Avon-Pfizer Metastatik Meme Kanseri Bağış Programı Haziran 2014’te metastatik meme kanseri hastalarına, sağlık çalışanlarına ve içinde yaşadıkları toplumlara destek ve eğitim sağlamak üzere oluşturuldu. Program çerçevesinde lansmandan bu yana kâr amacı gütmeyen 23 kuruluşa toplam 1 milyon dolar bağışta bulunuldu ve metastatik toplulukta 100.000’den fazla kişiye eğitim verildi.
 


Pfizer Türkiye Onkoloji İş Birim Lideri Mehmet Yetiş proje hakkında şunları söyledi: “Tüm dünyada olduğu gibi toplumun büyük bir kesiminin dikkati erken evre meme kanserine ve erken teşhise odaklanmış durumda. Bu durum metastatik meme kanseri hastalarının yeterince destek alamadıklarını hissetmelerine neden olabiliyor. Avon ile global çapta başlattığımız bu bağış programı metastatik meme kanserli kadınlara anlamlı kaynaklar sunarak önemli bir fark yarattı. Avon Breast Cancer Crusade ile böyle önemli bir konuda işbirliği yapmaktan son derece memnunuz ve metastatik meme kanseri hastalarına destek verme taahhüdümüz çerçevesinde bu programı 2016’da da sürdüreceğiz. Bu Bağış Programı kapsamında metastatik meme kanseriyle yaşayan kişilerin yaşam kalitesini arttırmayı; palyatif bakım hakkında bilgi ve erişim sağlamayı; medikal, psikolojik, beslenme, tamamlayıcı ve bütünleyici hizmetler, finansal ve hukuki destek sunmayı; yeterli tıbbi hizmet alamayan metastatik meme kanseri hastalarına yönelik bakım, bilgi ve hizmetlerin önündeki engelleri azaltmayı; metastatik meme kanseri hastaları ve sağlık hizmeti sunanların ortak karar vermesini teşvik edecek ve iletişimi arttıracak araçlar ve kaynaklar geliştirmeyi hedefleyen projelere destek sunacağız.”

Pfizer Onkoloji hakkında

Pfizer Onkoloji dünya genelinde hastaların durumunu iyileştirmek için yenilikçi tedavi seçeneklerinin keşfedilmesini, incelenmesini ve geliştirilmesini taahhüt etmektedir. Biyolojik ürünlerden ve küçük moleküllerden oluşan güçlü araştırma programımız sektördeki en sağlam programlardan biridir ve geniş bir dizi kanser genelindeki hastalar için en iyi bilimsel atılımları belirleyip klinik uygulamaya dönüştürmek için çalışılmaktadır. Pfizer Onkoloji akademik kurumlar, araştırmacılar, işbirliği içinde çalışan araştırma grupları, hükümetler ve ruhsat sahibi iş ortaklarıyla birlikte çığır açan ilaçlarla kanseri iyileştirmek veya kontrol altına almak; her hastaya doğru zamanda doğru ilacı vermek için çalışmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.pfizer.com.tr

Avon Breast Cancer Crusade hakkında

Avon Breast Cancer Crusade’in misyonu meme kanserinde sonuçları iyileştirmek ve hem toplumsal, hem de ulusal düzeylerde sağ kalım oranlarında ırk ve etnik kökenli farkları azaltmaktır. Crusade’in stratejik bağışları şunları yansıtmaktadır: ABD genelinde yüksek ihtiyaçlı bölgelerde bütünsel ve bulunulan yere dayalı bir yaklaşım; meme kanserinin önlenmesi, teşhisi ve tedavisine yönelik araştırmalara yatırım yapma taahhüdü; özellikle hassas popülasyonlardaki meme kanseri hastaları için medikal ilerlemeler ve destek sağlama taahhüdü. Avon Breast Cancer Crusade faaliyetleri ve finansal unsurlarıyla bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilmekte ve bir Bilimsel Danışma Kurulu da en etkili bağışların yapılması için gerekli gözetim ve titizliği sağlamaktadır.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50