Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Toplum Takımı’ndan Çanakkale’de eğitime katkı
Pfizer Toplum Takımı’ndan Çanakkale’de eğitime katkı

“Mutlu Kelebek Kampanyası” ile şimdiye kadar 4.500 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye desteği veren Pfizer Türkiye Toplum Takımı, eğitime destek duraklarına bir yenisini daha ekledi. Pfizer Türkiye çalışanlarının gönüllü katılımlarıyla içleri kırtasiye malzemeleriyle doldurulup hazırlanan 500 çanta, Çanakkale’de ihtiyaç belirlenen 23 okulda birinci ve ikinci sınıf öğrencileriyle buluştu.

25 Eylül 2012, İstanbul - “Kelebek çantalar” 24 Eylül Pazartesi günü okula yeni başlayan birinci ve ikinci sınıf öğrencisi miniklere Pfizer Toplum Takımı üyesi merkez ve saha çalışanları tarafından dağıtıldı.

Yetiştirme yurdu ve huzurevi ziyaretlerinden bilgisayar ve tekerlekli sandalye bağışlarına, kan verme aktivitelerinden kullanılmış eşya toplama kampanyalarına kadar gibi birçok sosyal proje gerçekleştiren Pfizer Toplum Takımı, böylece “Mutlu Kelebek Kampanyası” dahilinde ulaştığı çocukların sayısını 5.000’e çıkardı.

Pfizer çalışanları daha önce de birçok gönüllü sosyal sorumluluk projesinde yer alarak sektörlerine ve kurumsal dünyaya örnek olmuşlardı. Pfizer Toplum Takımı üyesi çalışanlar, “Kiminin Eskisi Kiminin Yenisi Kampanyası” ile kullanılabilir durumdaki giysi, kitap ve her türlü eşyanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamışlardı. Ayrıca Pfizer satış teşkilatı 10. yıl büyük projesi olarak, 2008 yılında 23 Nisan'da Edirne'den Kars'a toplam 18 ilde 10 bin çocuğa kırtasiye seti yardımı ulaştırmıştı.

Şirket aynı zamanda temel eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; 6 ilde, 8 farklı bölgede, 2 öğrenim biriminin yenilenmesi, 2 öğrenim biriminin ve 1 sağlık meslek lisesinin sıfırdan yapılması, 1 sağlık meslek lisesinin yenilenmesi, 5 ilköğretim okulunun yenileme çalışmalarının yanı sıra 10 derslikli Zonguldak Mithatpaşa Pfizer 50. Yıl İlköğretim Okulu’nun yapılması gibi çalışmalar yürüttü. Tüm bu çalışmalarla yaklaşık 20 bin çocuğa ulaşıldı.

Daha sağlıklı bir yaşam için çalışma vizyonu çerçevesinde Pfizer, ülkemizde sağlık ve eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerine odaklanıyor. Pfizer Türkiye son 10 yılda sağlık ve eğitim alanında 8 milyon TL'nin üzerinde nakdi katkı ve ilaç desteği sağladı ve 80 binden fazla kişinin hayatına dokundu.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50