Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Kullanım Koşulları

Aydınlatma Metni

Site Haritası

BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Türkiye’ye Stevie®️ Uluslararası İş Ödülleri’nden dört ödül birden
Pfizer Türkiye’ye Stevie®️ Uluslararası İş Ödülleri’nden dört ödül birden

Stevie®️ Ödülleri’nin bir parçası olan ve bu yıl 20.’si gerçekleşen Uluslararası İş Ödülleri (The 20th Annual International Business Awards®) sahiplerini buldu. 11 ayrı jüri komitesinde 230’dan fazla yöneticinin görev aldığı, 61 farklı ülkeden kuruluşların başvuruda bulunduğu ve 3.700'den fazla aday arasından seçim yapıldığı Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde4 Pfizer Türkiye, İnflamasyon ve İmmünoloji alanında iki, Hastane- Dermatoloji alanında iki olmak üzere toplam dört ödülün sahibi oldu.1,2,3

Pfizer Türkiye hayata geçirdiği projelerle Stevie®️ 20. Uluslararası İş Ödülleri’nde bir altın, bir gümüş ve iki bronz olmak üzere dört ödül birden kazandı. 1,2,3

“bAK NE Güzelsin!” projesine Altın ve Bronz Stevie®️1,2

11-30 yaş aralığındaki bireylerin yüzde 80’ini etkileyen, özgüven eksikliği, sosyal fobi, depresyon ve anksiyete gibi psikolojik etkileri olan aknenin, güzellik sorunu değil, bir sağlık sorunu olması5,6 içgörüsüyle Pfizer Türkiye Hastane ekibi tarafından hazırlanan ve 2022’de hayata geçirilen sosyal medya projesi “bAK NE Güzelsin!” yenilikçi iletişim dili ve internetteki bilgi kirliliğinin arasında güvenilir bir kaynak olarak konumlanıyor. Kampanya “Lansman Videosu- Sosyal Video” kategorisinde Altın Stevie®️ ödülü alırken,1 “Yılın Gençlik Pazarlama Kampanyası” kategorisinde ise Bronz Stevie®️ ödülüne layık görüldü.2

https://www.youtube.com/@bakneguzelsin7467
https://www.instagram.com/bakneguzelsin/

Atopik dermatit için “Kırmızı Kazak” farkındalık kampanyası Gümüş Stevie®️ ödülünün sahibi oldu2

Kronik bir hastalık olan ve en önemli bulgu olarak cilt kuruluğuyla baş gösteren atopik dermatit (atopik egzama) hastaların ve ailelerinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.7 Tedaviyle kontrol altına alınabilen bir hastalık olan atopik dermatite dikkat çekmek üzere, 14 Eylül Atopik Dermatit Farkındalık Günü’nde8 Pfizer Türkiye İnflamasyon ve İmmünoloji ekibi “Kırmızı Kazak” farkındalık kampanyasını hayata geçirdi. Tüm bilgiler https://atopikdermatitileyasam.com/ sayfası ve Pfizer Türkiye sosyal medya hesapları altında derlendi. Kampanya, “Yılın Pazarlama Kampanyası- Sağlık- Hastalık Eğitimi ve Farkındalık” kategorisinde Gümüş Stevie®️ ödülü kazandı.2

Sağlık girişimcilerine yönelik Patika Startup Challenge Programı Bronz Stevie®️ kazandı3

Pfizer Türkiye İnflamasyon ve İmmünoloji ekibi, Hackquarters ile Patika Startup Challenge adında bir inovasyon programını hayata geçirdi. Program, sağlık alanındaki yenilikçi sağlık girişimleri, Pfizerli liderler ve ekosistem liderleriyle bir araya getirerek atopik dermatit (egzama) hastalığının tanı ve takibinde yeni teknolojik çözümler ile hastalık yönetimini dönüştürmeyi amaçladı. Pfizer, Patika Startup Challenge ile atopik dermatit (egzama) alanındaki girişimler için bir fırsat sunarak ve inovasyon kaynaklarını güçlendirerek, hasta dernekleri ve hekimlerden alınan iç görüler ile immün aracılı hastalıkların yönetiminde tanı teknolojileri, dijital sağlık ve medikal cihazlar alanlarında yeni çözümler yaratmayı hedefledi.

Program, “Yılın İletişim veya Halkla İlişkiler Kampanyası – Sağlık” kategorisinde Bronz Stevie®️ ödülünün sahibi oldu.3

https://www.hackquarters.co/p/pfizer-patika-startup-challenge

Referanslar: 
1. Video Awards Category Winners, The International Business Awards. https://stevieawards.com/iba/video-awards-category-winners (Erişim Tarihi: 17.08.2023)
2. Marketing Awards Category Winners, The International Business Awards. https://stevieawards.com/iba/marketing-awards-category-winners (Erişim Tarihi: 17.08.2023)
3. PR Awards Category Winners, The International Business Awards.  https://stevieawards.com/iba/pr-awards-category-winners (Erişim Tarihi: 17.08.2023)
4. The Stevie® Awards, Stevie® Awards Announce Winners in 20th Annual International Business Awards® from Across the Globe https://blog.stevieawards.com/blog/stevie-awards-announce-winners-in-20th-annual-international-business-awards-from-across-the-globe (Erişim Tarihi: 17.08.2023)
5. Ertam İ, et al. Ege Tıp Dergisi. 2000;39(3):177-179. 
6. Akne ve Rozase, Tanı ve Tedavi. Türk Dermatoloji Derneği. ISBN: 978-975-96175-5-4.
7. Atopik Dermatit (Egzama), AİD, https://www.aid.org.tr/hastaliklar/alerji-ve-bagisiklik-sistemi-hastaliklari/atopik-dermatit/ (Erişim Tarihi: 18.07.2022)
8. European Federation Of Allergy And Airways Diseases Patients’ Associations (EFANET). https://efanet.org/campaigns/world-atopic-eczema-day (Erişim Tarihi: 02.09.2022)

PP-UNP-TUR-0624 (Ağustos 2023)

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50