Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

Pfizer Türkiye ve Ahbap Derneği’nden anlamlı iş birliği: Deprem Bölgesi Adıyaman’da Vefa İlk ve Orta Okulu Açıldı

Pfizer Türkiye ve Ahbap Derneği’nden anlamlı iş birliği: Deprem Bölgesi Adıyaman’da Vefa İlk ve Orta Okulu Açıldı

Ahbap Derneği’nin öncülüğünde, Pfizer Türkiye’nin katkılarıyla inşa edilen Vefa İlk ve Ortaokulu açıldı. 12 sınıflık prefabrik bina, modern eğitim imkanları sunarak bölgedeki çocukların eğitim hayatlarına kesintisiz olarak devam etmesini sağlıyor. 


Açılış törenine Ahbap Derneği yetkilileri, Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Metin Hullu ve yönetim ekibi ile bölge temsilcileri katıldı. 

 

6 Şubat 2023 depremlerinin ardından Ahbap Derneği’nin 16. okul projesi olan Vefa İlk ve Ortaokulu, Pfizer Türkiye desteğiyle Adıyaman Merkez AFAD K12 Yaşam Kent’te açıldı. Eğitim ve öğretime 2023 yılının ikinci yarısında başlayan 12 derslikli prefabrik okulda, sabah ortaokul, öğleden sonra ilkokul ve tüm gün 3 anasınıfı öğrencileri eğitim ve öğrenimlerine devam ediyor. Okulda ayrıca bir kütüphane ve öğretmenler odası bulunuyor.


Vefa İlk ve Ortaokulu’nda toplam 230 ilkokul, 100 anaokulu ve 200 ortaokulu öğrencisi eğitim görüyor. Okulda ayrıca 33 öğretmen eğitim veriyor ve 4 idareci bulunuyor. Vefa İlkokulu ve Ortaokulu 6 Şubat 2023 depremlerinden bu yana Adıyaman, Gaziantep ve Hatay’da 15 adet okul yapımını tamamlayan Ahbap Derneği’nin 16. okul projesi oldu.

 


 

Ahbap Derneği Kurucusu ve Genel Başkanı Haluk Levent bu anlamlı proje ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Ahbap Derneği olarak Adıyaman, Gaziantep ve Hatay’da 16 adet okulun yapımını tamamladık. Hatay’da şu an 2 adet okul yapımı devam ediyor ve 21 adet daha okul yapımı için protokolümüzü imzaladık. Ahbap Derneği olarak depremin ilk günlerinde yaptığımız açıklamalarda belirttiğimiz gibi okulların yeniden inşasını ön plana aldık. Bu okullar hem eğitimde fırsat eşitliği hem de genç nesillere daha iyi bir gelecek sunmaya olanak sağlayacağına inanıyoruz. Pfizer Türkiye’ye, iş birliğimizin başlangıcından bu yana desteğini esirgemediği ve halen okulun spor malzemeleri gibi güncel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiği için teşekkür ediyoruz.” 

Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Metin Hullu açılış ve ziyaretle ilgili şu ifadeleri kullandı: 6 Şubat 2023’te yaşadığımız yıkıcı ve ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin ardından Pfizer Türkiye olarak, bölgedeki ihtiyaçlara yanıt vermeye resmi otoriteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde ilk günden itibaren devam ettik. Bu kapsamda son olarak Ahbap Derneği’nin Adıyaman’da başlattığı prefabrik okul inşaatı projesine, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimlerinin yarım kalmaması için bir katkı da biz yaptık. Vefa İlk ve Ortaokulu'nun tamamlanması ve depremden etkilenen öğrencilere eğitim imkânı sunmak bizler için büyük bir mutluluk. Bu değerli projede Ahbap Derneği’yle birlikte çalışmak ve ortak bir amaca doğru ilerlemek bizim için çok değerli.”

Ahbap Derneği Hakkında: 
Ahbap Derneği, ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni işbirliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur. www.ahbap.org  
 

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50