Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri“Pfizer Türkiye Toplum Takımı” Bursa’da engelli vatandaşlarımıza umut oldu
“Pfizer Türkiye Toplum Takımı” Bursa’da engelli vatandaşlarımıza umut oldu

Pfizer Türkiye çalışanlarının “topluma saygı” ilkesi doğrultusunda 1998 yılında kurduğu “Toplum Takımı”, bu kez Bursa’da engelli vatandaşlarımıza umut oldu.

15 Mayıs 2012, İstanbul - Pfizer Türkiye Toplum Takımı, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) aracılığı ile Yıldırım Belediyesi’nin organizasyonu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Böylece geçtiğimiz yıllarda “Pfizer Toplum Takımı”nın, gelenekselleşen tekerlekli sandalye kampanyası ile bağışladığı tekerlekli sandalye sayısı 388’e ulaştı

Yıldırım Belediye Başkanlığı (Bursa) organizasyonu ile 12 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşen tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, BEDD Genel Başkanı Kemal Demirel, BEDD Danışmanlar Kurulu Başkanı Ediz Hun, BEDD Yönetim ve Danışmanlar Kurulu Üyeleri, Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Bursa Yıldırım Barış Manço Kültür Merkezi’nde 10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle konserli tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin şunları söyledi: "Yıldırım Belediyesi’nin değerli katkılarıyla, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği aracılığıyla engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu kampanya bizler için son derece önem taşımaktadır. Topluma saygı ilkemiz doğrultusunda son 10 yılda tüm Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz projelerle 80.000’den fazla kişiye ulaştık, eğitim ve sağlık alanında çalışmalar yapan ‘Pfizer Toplum Takımı’ ile yaklaşık 8 milyon TL'nin üzerinde ilaç ve nakit desteği sağladık.”

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel ise şunları söyledi: “Sosyal sorumluluk anlayışı ile 10 yıla yakındır hayatı bizlerle birlikte paylaşan ve birçok ilde ortak düzenlediğimiz törenlerle ihtiyaç sahiplerini tekerlekli sandalye sahibi yapan ve engelli çocuklarımızı hayatın içinde özgürleştiren Pfizer Türkiye Toplum Takımı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sadece ticaretle hayatın gerçek olmadığı, şirketlerin aynı zamanda sosyal sorumlulukları ile toplum içinde yer alması gerektiği gerçeğini ortaya koyan Pfizer Türkiye ve Toplum Takımı’nın bu örnek felsefesinin diğer şirketlere de model olmasını temenni ediyoruz.”

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50