Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Türkiye Nadir Hastalıklar Kategori Liderliğine Mehmet Yetiş atandı
Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar Kategori Liderliğine Mehmet Yetiş atandı

2014 yılında Onkoloji İş Birimi Lideri olarak Pfizer ailesine katılan Mehmet Yetiş, Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar Kategori Lideri oldu.

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji bölümünden mezun olan Mehmet Yetiş, aynı üniversitede Biyoteknoloji bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Profesyonel iş yaşamına ürün güvenliliği biriminde başlayan, satış temsilciliğinden başlayarak satış, pazarlama ve iş birimi müdürü rollerinde görev alan Mehmet Yetiş, 2014 yılında Onkoloji İş Birimi Lideri olarak Pfizer ailesine katıldı. OnkoVizyon çatısı altında Pfizer Onkoloji’nin dönüşümüne liderlik etti.

Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar Kategori Lideri Mehmet Yetiş, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer olarak karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi sağlık çözümleri geliştiriyor ve bu amaçla bilim üretiyoruz. Her zaman hastaları odağa alan bir yaklaşımımız var.  Pfizer'de biz, nadir hastalıklar alanında ihtiyaç duyulan ilaçları hastalara hızlı bir şekilde sunmak için büyük bir ekosistemin parçası olarak akademisyenler, kamu kurumları, hastalar, hasta yakınları ve diğer şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Dünyanın en büyük ilaç şirketi olarak, global ölçekteki erişimimiz sayesinde ilaca erişimde güçlük çeken bu hastaların yaşamlarında fark yaratabileceğimize inanıyoruz. Çığır açan tedavileri dünyadaki hastaların hizmetine sunmak için gereken teknolojiye, tesislere ve insanlara stratejik olarak yatırım yapan Pfizer ailesinin bir üyesi ve Nadir Hastalıklar Kategori Lideri olmaktan gurur duyuyorum.”
 

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50