Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Türkiye, ilaç sektörünün ilk ve tek sanal pazarlama yarışması Captain Pharma’yı başarıyla tamamlayan gençlere part-time çalışma imkanı tanıyor!
Pfizer Türkiye, ilaç sektörünün ilk ve tek sanal pazarlama yarışması Captain Pharma’yı başarıyla tamamlayan gençlere part-time çalışma imkanı tanıyor!

Pfizer’in kariyer yolculuğuna Türkiye’nin gözde sektörlerinden ilaç sektöründe başlamak isteyenler için hazırladığı online iş yönetimi oyunu Captain Pharma’da finalistler, 31 Mayıs’ta Pfizer’in İstanbul, Ortaköy’deki genel merkezinde yarıştı. Kazanan takımın tüm üyeleri Pfizer’de kendilerinin tercih edeceği bir departmanda 3 ay boyunca part-time çalışma fırsatı yakaladı. Yarışmaya farklı üniversitelerden 15 takım katıldı.

26 Haziran 2013, İstanbul - Pfizer Türkiye kariyer planlama sürecindeki gençlere destek olmaya devam ediyor. Farklı üniversite ve kurumlardan 30.000 aktif üyeye sahip, Türkiye’nin ilk e-kariyer etkinliği ‘Pfizer’de Gelecek Var’ platformunun www.gelecek-var.com adresinde hayata geçirilen sanal iş yönetim oyunu Captain Pharma’ya katılan gençler, kariyerlerini değiştirecek fırsatlar elde etti.

İlaç pazarına özel olarak geliştirilen ve gerçek bir pazarlama deneyimi sunan Captain Pharma, bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından 60’ı aşkın üniversiteden 150 takımın rekabetine sahne oldu. Captain Pharma’da gençler 3-6 kişilik gruplardan oluşan takımlarla ilaç dünyasının dinamiklerini birebir yansıtacak şekilde özel olarak geliştirilen sanal bir dünyada rakiplere karşı yarıştı ve gerçek bir deneyim yaşadı. Takımlar sigarayı bırakmada kullanılan beş üründen birini seçerek o ürünle ilgili üretim, İK, pazarlama ve finans stratejileri belirlediler. Üniversiteliler, kendi takımlarını kurarak pazar, rekabet ve ekonomik veriler gibi tüm dış dinamikleri göz önünde bulundurarak birer üretim, pazarlama, satış ve finans yöneticisi gibi stratejik aksiyonlar aldılar. Rakip hareketleri, aldıkları kararlar da pazarın dinamiklerini, pazar paylarını, satışlarını ve hamlelerini etkiledi.

Captain Pharma’da finalistler 2 ay boyunca online takip edilen başarı puanları sonucunda en fazla puanı alan takımlar arasından seçildi. İki aşamalı olarak kurgulanan yarışmada en başarılı 15 takım Pfizer Türkiye Genel Merkezi’nde düzenlenen Captain Pharma final turunda yarışmaya hak kazanarak Pfizer yönetim ekibine planlarını sunma fırsatı elde etti. Gençler, burada Pfizer yöneticileriyle önce bir kahve sohbetinde buluştular, ardından yöneticilerin Pfizer Türkiye ve Türkiye’de İlaç Sektörü ve İş Yönetimi Dinamikleri konulu sunumlarını izlediler. Tüm finalistler ödüller ve hediye çeki kazanırken, birinci seçilen takım üyeleri Pfizer Türkiye’de “Pfifty Pfifty” olarak part-time çalışma hakkı elde ettiler.

Captain Pharma Sanal İş Yönetimi Oyunu’nu kazanarak Pfizer’de 3 ay Pfifty Pfifty (Part-Time) olma imkanını yakalayan birinci ekip ile ikincilik, üçüncülük ve #Captainpharma Günün Fotoğrafı Ödülünü kazananlar şöyle sıralandı:

1.lik Ödülü: Pharmateam
Fatih Ertem (Hacettepe Üniversitesi, İşletme Bölümü)
Serena Çolak (Hacettepe Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü)

2.lik Ödülü: Kalaycı
Tuncay Genç (İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü)
Kübra Kalaycı (Boğaziçi Üniversitesi, Kimya Bölümü)
Eda Kalaycı (İstanbul Üniversitesi, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü)
Berk Özak (Boğaziçi Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü)

3.lük Ödülü: Rational Management
Koray Bayır (İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü)
Oğuzhan Tanverdi (İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü)
Samet Ceyhun Mahsereci (İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümü)

#Captainpharma Günün Fotoğrafı Ödülü:
Pharmanagers-Eda İdil Çoker

Yarışmada birinci olan ekibin üyelerinden, Hacettepe Üniversitesi, İşletme Bölümü öğrencisi Fatih Ertem şöyle konuştu: “Captain Pharma yarışması sayesinde sonsuz karar verme yetkisine sahip olup aldığımız kararların şirketin işletme fonksiyonlarına yansıyışını takip etme fırsatını bulduk. En önemlisi ileride böyle bir pozisyonda bulunduğumuzda neler yapabileceğimizi gördük.”

Pharmateam ekibinin diğer üyesi, Hacettepe Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü öğrencisi Serena Çolak ise uluslararası alanda, kendi sektöründe öncü pozisyonda bulunan bir şirketin iş dinamiklerini gözlemleme, tanıma, bizzat kendi çalışanlarının gözüyle inceleme imkânlarına sahip olabilmek için tüm üniversite öğrencilerine Captain Pharma’da yarışmalarını tavsiye ettiklerini ifade ederek “Gelecek Var programıyla Pfifty Pfifty stajına hak kazandığımız için çok mutluyuz. Gerek çalışanlardan almış olduğumuz olumlu tepkileri gerek çalışma ortamlarının vermiş olduğu güzel atmosferi bir günlük süreyle de yaşadığımız ve staj süresince yaşamaya kaldığımız yerden devam edeceğimiz için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Sektörde ilk ve tek örnek
İlaç sektöründe öğrencilere geleceklerini şekillendirirken yol gösteren tek platform olan “Gelecek Var” ile Pfizer Türkiye, sektörüne öncülük ediyor. Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal yalnızca yönetici adayı ve yeni mezun ilanlarına yılda 40 bin başvuru aldıklarını ifade ediyor. Gençlerin doktor ve eczacı olmadan da ilaç sektörünün bir parçası olabileceklerini, finanstan pazarlamaya üretimden satışa birçok departmanda kariyerlerine ilk adımı atabileceklerini söyleyerek: “Kariyer yolculuğuna çıkan gençlere, ‘Pfizer’de senin için gelecek var’ diyoruz ve onlara daha mezun olmadan Pfizer’deki iş yönetiminin nasıl olduğunu deneyimleme şansı tanıyoruz. Yepyeni bir konsept ve tasarımla kullanıma açtığımız ‘Pfizer’de Gelecek Var’ e- kariyer platformumuz ve sanal iş yönetim oyunumuz Captain Pharma ile, iş dünyasına iyi bir başlangıç yapmak, pazarlama, satış, üretim süreçleri nasıl yönetilir bir an önce öğrenmek isteyen üniversite öğrencilerine eşsiz bir fırsat sunduk. Ülkenin tüm üniversitelerinden gençler takımlarını kurarak, analitik düşünme, çoğul odaklılık, vizyon/strateji belirleme, karar alma ve takım çalışması gibi yetkinliklerini Captain Pharma oyunu ile test ettiler. Gençler, aynı zamanda www.gelecek-var.com adresinde bireysel ilgi alanları ve kariyer tercihlerine göre farklı konulardaki eğitim programlarından, vaka çalışmalarından ve Pfizer yöneticileri tarafından verilen sunumlardan da faydalandılar. Yarışmayı kazanarak Pfizer içindeki part-time pozisyonlarda ‘Pfifty Pfifty’ olarak çalışacak birincilerimizi kutluyor, aramıza hoş geldiniz diyerek Pfizer’e katıldıkları için çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuşuyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50