Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Lideri Elda Sevevi oldu
Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Lideri Elda Sevevi oldu

1998 yılında Pfizer ailesine katılan, 2016’dan bu yana Pfizer Türkiye Dahili Uzmanlıklar İş Birimi Liderliğini başarıyla sürdüren Elda Sevevi, 1 Ağustos itibariyle yeni görevinde Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Liderliğini üstlenecek.

Elda Sevevi, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra 1998 yılında Pfizer ailesine ürün müdürü olarak katıldı. Bu sürede ürün müdürü, proje yöneticisi, satış temsilcisi ve pazarlama müdürü gibi pek çok görev ve sorumluluk üstlendi. Sevevi, 8 yıl tam zamanlı çalışmanın ardından, çocuklarını okul çağına gelene kadar kendisi büyütmek istediği için Pfizer Türkiye’de bir süre yarı zamanlı çalıştı. Bu yenilikçi yaklaşım, hem kendisi hem de Pfizer adına verimli oldu ve tüm sektör için de bir örnek çalışma modeli oluşturdu. Beş yılın ardından, Pfizer’de tam zamanlı çalışmaya yeniden döndü. 2016 yılından bu yana Dahili Uzmanlıklar İş Birimi Liderliğini üstlendi. Şimdiye kadar değişim yönetimi, takım ve strateji oluşturmada önemli rol oynayan, birçok meslektaşına koçluk yapan ve başarılı pazarlamacılara ve yöneticilere dönüşmelerine yardımcı olan Elda Sevevi’nin, liderlik ettiği önemli adımlar arasında, Dahili Uzmanlıklar Türkiye iş biriminin büyüme sürecini kurmak ve geliştirmek, dijital dönüşümüne öncülük etmek yer alıyor. Sevevi, kariyeri boyunca Pfizer Türkiye'nin kültürel dönüşüm, öğrenme ve geliştirme projelerinde de önemli katkılarda bulundu.

Elda Sevevi yeni görevi hakkında şunları söyledi: “1998 yılından beri Pfizer Türkiye’nin bir üyesiyim. Son olarak Biopharma Operasyonları Liderliği görevini üstlenmenin gururunu yaşıyorum. “Lider Okulu” olan Pfizer, insan kaynağı politikalarını da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarına bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratıyor. Pfizer’in bir parçası olmaktan her zaman sonsuz bir mutluluk duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50