Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Türkiye Ülke Başkanı Cem Açık’a globalde önemli görev 
Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Cem Açık’a globalde önemli görev 

Pfizer Türkiye'ye 17 yıl önce katılan, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı görevini üstlenen Mustafa Cem Açık, “Başkan Yardımcısı, Dahili Uzmanlıklar & Aşı Gelişen Pazarlar Grup Lideri” olarak globale atandı.

Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan M. Cem Açık, ABD'nin Carnegie Mellon Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılında katıldığı Pfizer bünyesinde pazarlamadan satış, strateji, iş birimi genel müdürlüğü ve bölge yöneticiliğine kadar çeşitli görevlerde önemli sorumluluklar üstlenen Açık, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yapmaktadır. Açık, Pfizer’e katılmadan önce McKinsey & Company’nin Dallas ve İstanbul ofislerinde takım lideri olarak enerji, perakende, FMCG ve ilaç sektörleriyle çalıştı.

M. Cem Açık, global yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer, esnek çalışmayı destekleyen ve çalışanlarının kendilerini geliştirmesi için büyük fırsatlar yaratan, bilim kazanacak anlayışıyla çalışan, “lider okulu” unvanlı bir biyoteknoloji şirketi. Pfizer’de uzun yıllar çalışmak, sizin her alanda yetkin ve fark yaratacak bir lider olarak yetişmenizi sağlıyor. Benim kariyer yolculuğumda git gide artan sorumluluklar almamda, Pfizer Türkiye’deki rotasyon kültürünün katkısı çok büyük. Pfizer çatısı altında Türkiye’den sonra globalde bu denli önemli ve değerli bir görev üstlenecek olmamdan dolayı gurur duyuyorum.”
 

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50