Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer sosyal sorumluluk alanında da amacını sahipleniyor
Pfizer sosyal sorumluluk alanında da amacını sahipleniyor

Pfizer Türkiye, 20 Haziran Amacımızı Sahipleniyoruz Günü’nü sosyal sorumluluk aktiviteleri ile tamamladı. Pfizerliler bu gün kapsamında KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) ile kanserli çocuklara umut oldu, Givin uygulaması aracılığıyla TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) yararına kullanmadığı eşyaları satışa çıkardı ve hem merkez hem de saha çalışanları Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu. Pfizer Türkiye çığır açan yeniliklerle hastaların hayatını değiştirme amacını yalnız sağlık alanında değil, sosyal sorumluluk alanında da aktif çalışmalarla ortaya koydu. Pfizerliler tüm globalde hayata geçen “yeni değer ve davranışlarımız” lansman etkinliğini de çalışanlarına duyurdu.

Daha fazla hayata dokunabilmek için yeni yollar aramaktan hiç vazgeçmeyen Pfizerliler, bu yıl tüm ülkelerde ilk kez gerçekleşen Amacımızı Sahipleniyoruz Günü’nü 20 Haziran’da topluma yarar sağlayacak faaliyetlerle dolu bir gün olarak geçirdi.

Pfizer Türkiye, Amacımızı Sahipleniyoruz Günü'nde, KAÇUV’la (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) işbirliği yaparak kanserli çocuklar ve aileleriyle paylaşılmak üzere 250 adet Umutlu Kutu sahiplendi ve bu ihtiyaç paketlerini çocuklara hediye edilmek üzere ofislerinde hazırladı. KAÇUV’un kanser tedavisi gören çocukların ailelerine istihdam sağlamak amacıyla yola çıkan Umut Kafe aracı da tüm gün Pfizer’deydi. Pfizerliler aynı zamanda gün boyu aldıkları Umut Dükkanı ürünleriyle kanserli çocuklara desteklerini büyüttüler. KAÇUV paketlerinin hazırlanmasının ardından Pfizerliler, gençlerin birbirinden öğrenebileceği alanlar oluşturmak için özel projeler hayata geçiren TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) yararına, kullanmadığı eşyaları ve deneyimlerini yeni nesil bir bağış uygulaması olan Givin’de satışa çıkararak bağış topladı. Elde edilen bağış ile toplum gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılmaları; çocuklar, gençler, çevre ve ekoloji gibi alanlarda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeleri sağlanacak. Bu etkinliklerin yanı sıra Pfizerliler gün boyu Ortaköy merkez ofisinde yer alan Kızılay araçlarında, her sene olduğu gibi bu sene de Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulunurken aynı zamanda diğer bölgelerdeki Pfizerliler de Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Pfizer, yeni değer ve davranışlarla hastaların hayatlarını değiştirmeye devam ediyor

Bu sene tüm Pfizer ülkelerinde ilk kez gerçekleştirilen Amacımızı Sahipleniyoruz Günü’nü Pfizer Türkiye olarak da dolu dolu geçirdiklerinin altını çizen Pfizer Türkiye Genel Müdürü Cem Açık, etkinlik günüyle ilgili şu yorumları yaptı: “20 Haziran’da tüm Pfizerlileri sosyal sorumluluk etkinlikleriyle bir araya getirmenin yanı sıra çığır açan yeniliklerle hastaların hayatlarını değiştirmemizi sağlayacak yeni değer ve davranışlarımızın da lansman etkinliğini yaptık. Bu iki etkinliği birleştirerek, bu amacımıza yönelik somut örnekler vermiş olduk. Pfizer olarak toplumsal fayda sağlamaya ve amacımızı sahiplenme kültürünü paylaşmaya gururla devam edeceğiz.”

Pfizerlilerin gönüllülük ve bağış oranı, Türkiye hayırseverlik ortalamasının üstünde

Pfizer Türkiye, Adım Adım Platformunun kurucularından Renay Onur’un yönlendirmeleriyle Türkiye çapında üç senedir gerçekleştirilen Global Hayırseverlik Endeksine katılıyor. Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Antalya, Bursa ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’deki Pfizer çalışanlarına ulaşan anket ile Pfizer çalışanlarının önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da gönüllülük ve bağış yapma oranlarının arttığını ve Türkiye hayırseverlik ortalamasının 2.5-3 kat üstünde olduğu görülüyor. Son bir ay içerisinde dernek ve vakıflara bağış yapan Pfizer Türkiye çalışanların oranı ise yüzde 37 civarında.

İletişim
Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71
Dilek Özcan | M: 0533 927 23 93| [email protected]

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 160 yılı aşkın süredir “çığır açan yeniliklerle hastaların hayatlarını değiştirmek” amacıyla çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil ürünlerinin hacimde %90’ı, değerde %64’ü yerli üretilecektir.

https://twitter.com/PfizerTurkiye
https://www.facebook.com/PfizerTurkiye/

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50