Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Kullanım Koşulları

Aydınlatma Metni

Site Haritası

BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

Pfizer Latin Amerika Bölge Başkanı Sinan Atlığ oldu

Pfizer Latin Amerika Bölge Başkanı Sinan Atlığ oldu

İş hayatına 2000 yılında Pfizer Türkiye’de Stratejik Planlama ve Enformasyon Birimi’nde Proje Müdürü olarak başlayan ve farklı coğrafyalarda Pfizer’de birçok önemli görev alan Sinan Atlığ, Global ve ABD Aşı Pazarlama Lideri olarak üstlendiği pozisyonun ardından 1 Ocak itibarıyla Pfizer Latin Amerika Bölge Başkanı olarak atandı.

Sinan Atlığ, 2000 yılında Koç Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde tamamladı. 2000 yılında Pfızer Türkiye’ye Stratejik Planlama ve Enformasyon Birimi’nde Proje Müdürü olarak katılan Atlığ, 11 yıl boyunca satış, pazarlama ve stratejik planlama gibi farklı departmanlarda deneyim elde etmesinden sonra, kariyer hedefini yurt dışına çevirerek 2011 yılında Kolombiya'ya Uzmanlık ve Onkoloji Direktörü olarak atanmıştı.


Sinan Atlığ, 2013 yılında Kolombiya, Peru, Ekvador ve Bolivya İş Birimi Bölge Başkanı olarak çalışmalarına devam etti. 2014-2016 yıllarında And Bölgesi Global Yenilikçi Ürünler İş Birimi Lideri olarak görev yaptı. Atlığ, 2016–2017 yılları arasında ise Gelişen Pazarlar Nadir Hastalıklar Lideri olarak Latin Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Asya-Pasifik’te portföyün sorumluluğunu üstlendi. 2018–2020 döneminde Pfizer Afrika ve Ortadoğu Bölge Başkanlığı’na atanan Sinan Atlığ, Pfizer’in Aşı, Onkoloji, Nadir Hastalıklar, İç Hastalıkları, Hastane, İnflamasyon ve İmmünoloji alanlarındaki yenilikçi tedavilerini, ihtiyaç duyan hastalara ulaştıran ticari operasyonları yönetti.  


Sinan Atlığ, bu görevlerinin ardından Uluslararası Gelişmiş Pazarlarda Aşılardan Sorumlu Bölge Başkanı olarak Avrupa ile Asya/Pasifik bölgelerinde COVID-19 aşısının lansmanlarını yöneterek, COVID-19 pandemi sürecinde toplumsal sağlığın korunmasına yardımcı oldu.


Eylül 2022’den bu yana ise Global ve ABD Aşı Pazarlama Takımının başında, beş yenilikçi aşının ABD ve Global lansmanlarına liderlik etti. 

 

Sinan Atlığ, 23 yıllık tecrübesiyle 1 Ocak itibarıyla Pfizer Latin Amerika Başkanı olarak görevine başladı. 


Pfizer Latin Amerika Başkanı Sinan Atlığ, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Hasta ve hasta yakını odaklı yaklaşımı, küresel gücü, yenilikçi bakış açısı ve bilim kazanacak anlayışı ile Pfizer, eşi benzeri az bulunur bir lider okulu niteliğinde. Pfizer Türkiye’de başlayan, ardından farklı coğrafyalara uzanan kariyer yolculuğumda farklı ve artan sorumluluklar üstlenmenin gururunu, yeni görevimin ise heyecanını yaşıyorum. Kolombiya, Ekvador, Peru ve Bolivya ile daha önce de çalışma fırsatım olduğu için bölgeyi yakından tanıyorum. Pfizer Latin Amerika Takımı, yaratıcı, zorluklardan yılmayan ve işine bağlılığı son derece yüksek bir takım olma özelliklerine sahip. Stratejik iş ortaklarımız ve paydaşlarımızla hep beraber Latin Amerika’da sağlıkta eşitsizliklerin azaltılması için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” 
 
 

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir.

 

www.pfizer.com.tr
 

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50