Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer, ilaç sektöründeki ISO 14001:2015 belgeli ilk şirket oldu!
Pfizer, ilaç sektöründeki ISO 14001:2015 belgeli ilk şirket oldu!

Pfizer 2015 yılında yenilenen ve kapsamı değişen ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Standardı’na geçiş yapmaya Haziran 2015’de hak kazanarak, Türkiye ilaç sektöründe bu sertifikayı alan ilk şirket oldu. Bu standartla birlikte Pfizer çevre yönetimini diğer iş süreçleriyle ve stratejileriyle bütünleştirerek çevre performansını daha da ileri taşımayı hedefliyor.

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Standardı’na geçiş denetimlerini başarıyla tamamlayan Pfizer,  Türkiye ilaç sektöründe İngiliz Standartları Enstitüsü’nden (BSI) bu belgeyi almaya hak kazanan ilk kuruluş oldu. Denetimler 100 yılı aşkın süredir yönetim sistemi standartları konusunda öncü olan ve ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 gibi en yaygın yönetim sistemi standartlarına şekil vermiş kar amacı gütmeyen, bağımsız ve tarafsız bir kuruluş olan BSI tarafından gerçekleştirildi. Bu standard ile Pfizer, kaynaklarını kullanırken enerji tasarrufu, iklimin korunması ve atıkların imha edilmesi konularında dünyamızı ve çevreyi ne kadar gözettiğini ve ne kadar çevre dostu bir şirket olduğunu da kanıtlamaktadır.
 


Pfizer Türkiye Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Gülçin Okçuoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: İngiliz Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından 2004 yılında yayınlanan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı’nı ilk defa 2007 yılında Pfizer olarak almaya hak kazanmıştık. 2015 yılında ise revize edilen ve kapsamı genişletilen ISO 14001:2015 standardına geçiş yapmaya hak kazandık. Bu yeni standartla birlikte Pfizer’de çevre performansımız Yaşam Döngüsü bakış açısı ile de daha da ileri taşınmış olacak ve Çevre yönetim sistemimiz, diğer iş süreçleriyle ve stratejilerle bütünleştirilecek. Bu yeni bütünsel yaklaşımın daha iyi bir çevre performansı, kaynak ve maliyet tasarrufu sağlamak için yeni fırsatlar oluşturacağına inanıyorum. ISO 14001:2015 ile ayrıca sistemimiz tüm iş süreçlerimiz ile de bütünleştirileceğinden, kuruluşumuzun çevre yönetimi ile stratejik yönü arasındaki bağ da güçlenmiş olacak. 

İlgili kişi:
Serpil Güzel Ün
[email protected]
0212 219 2971
0533 452 4835

Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer’de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşeri ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşeri biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarma şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla işbirliği yapıyoruz. Pfizer 150 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 74’ünü ülkemizde üretmekte ve AB ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer “Sen Çok Yaşa” projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50