Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriPfizer Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı Dr. İlknur Akbulut oldu 
Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı Dr. İlknur Akbulut oldu 

Pfizer ailesine 2014 yılında, 18 yıllık ilaç endüstrisi deneyimiyle Medikal Terapötik Alan Müdürü olarak katılan ve Terapötik Alan Liderliği, Dijital Medikal Liderliği ve Medikal Projeler Etkinlik Takımı Liderliği gibi görevler üstlenen Dr. İlknur Akbulut, Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı olarak atandı.

1995 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. İlknur Akbulut, 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uzman Yöneticilik Programını da tamamlamasının ardından 2015 yılında Anadolu Üniversitesi'nden Sağlık Kurumları İşletmeciliği diploması aldı. Dr. İlknur Akbulut, 2014 yılında Pfizer Türkiye’ye Medikal Terapötik Alan Müdürü olarak katıldı. Nadir Hastalıklar ve Dahili Uzmanlıklar alanlarında Terapötik Alan Liderliği de dahil olmak üzere artan sorumluklar aldı. Bu rollerde, bölgesel sorumlulukları olan medikal takımlar kurdu ve takımları genişletti. Yenilikçi dijital projelerin geliştirilmesine öncülük eden Dr. Akbulut, Medikal Projeler ve Etkinlik Takımı ile medikal yapay zekâ projelerine de liderlik ederken, Pfizer Türkiye Yelken Takımı’nın bir üyesi olarak da birçok yarışta Pfizer’e ödül getirdi.

Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı Dr. İlknur Akbulut yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer’de bizler “bilim kazanacak” ilkesiyle çalışıyoruz. Hastalığın değil, bilimin kazandığı ve dünyanın her neresinde olursa olsun, tüm hastaların hayatlarını değiştiren çığır açan yeniliklere erişim sağladığı bir gelecek hayal ediyoruz. Tecrübemizi ve kaynaklarımızı, bilimin öncülüğü ve işimize olan tutkumuzla birleştirerek, hastaların yaşamlarını anlamlı ölçüde dönüştürmeye adıyoruz. Bir hekim olarak Pfizer’in üyesi olmaktan dolayı gurur duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50