Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Kullanım Koşulları

Aydınlatma Metni

Site Haritası

BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

Pfizer, Forbes’un "Dünyanın En İyi İşverenleri 2023" listesinde ilaç sektöründe ilk sırada yer aldı

Pfizer, Forbes’un "Dünyanın En İyi İşverenleri 2023" listesinde ilaç sektöründe ilk sırada yer aldı

Dünyanın en prestijli iş dergileri arasında yer alan Forbes 2023’te de ‘Dünyanın En İyi İşverenleri’ listesini yayınladı. Araştırma firması Statista iş birliğiyle 50'den fazla ülkede 170 binden fazla çalışanın katılımı ile gerçekleşen araştırma sonuçlarına göre Pfizer ‘Dünyanın En İyi İşverenleri’ listesinde 700 şirket arasından 25. sırada yer aldı.

Forbes’un global olarak yaptığı araştırma sonucunda dünyanın en iyi işverenleri belli oldu. Bu sene 7.sini yayınladığı ve 24 sektörün yer aldığı listenin sıralamasının belirlenmesi için 50'den fazla ülkede çok uluslu şirket ve kurumlarda çalışan 170 binden fazla çalışanla anket yapıldı. Araştırma sonuçları ise forbes.com/lists/worlds-best-employers sayfasından açıklandı.


Çalışanların şirketlerini ailelerine veya arkadaşlarına tavsiye edip etmeyecekleri ve işverenlerini yetenek gelişimi, uzaktan çalışma seçenekleri, ebeveyn izni avantajları, çeşitlilik, iş-yaşam dengesi ve şirketin ürün veya hizmetlerinden gurur duyma gibi kriterlere göre değerlendiren ve derecelendiren listede, Pfizer ilaç ve biyoteknoloji kategorisinde ilk, tüm sektörler arasında 25. sırada yer aldı.

Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi (Ortadoğu, Rusya ve Afrika) Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü Seda Tamur Oğralı konuyla ilgili şunları söyledi: “Çeşitlilik ve kapsayıcılığın aktif bir destekçisi olarak yalnızca yetenek gelişimine yatırım yapmakla kalmayan, aynı zamanda çalışanların açık iletişim kurabildikleri ve değerli hissettikleri bir biyofarma şirketiyiz. Çalışanlarımız, Pfizer dünyasının keyifli ve esnek çalışma ortamında, yaşamlara dokunmak için çalışırken, fırsatlarla dolu bir kariyer yoluna sahip oluyor. Bugüne kadar yurt dışı operasyonlarda görevlendirilmiş 70’ten fazla üst düzey Türk yöneticimiz, halihazırda uluslararası Pfizer’lerde başarıyla görevlerini sürdüren 40’ın üzerinde yöneticimiz var. Forbes’un her yıl düzenli olarak yayınladığı "Dünyanın En İyi İşverenleri" araştırmasına Pfizer olarak 700 şirket arasından listede ilk 25. sırada, ilaç ve biyoteknoloji alanında ise listede en üst sırada yer alan şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50