Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

Pfizer Finlandiya, İzlanda, Norveç ve Danimarka Bölge Lideri Ahmet Giray Ölmez oldu

Pfizer Finlandiya, İzlanda, Norveç ve Danimarka Bölge Lideri Ahmet Giray Ölmez oldu

2007 yılından bu yana Pfizer içerisinde yetişen ve farklı görevlerde rol almış olan 17 yıllık Pfizerli Ahmet Giray Ölmez, Pfizer Finlandiya, İzlanda, Norveç ve Danimarka (FIND) Bölge Lideri olarak atandı. 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını (MBA) tamamlayan Ahmet Giray Ölmez, 2007 yılında Pfizer Türkiye’ye Kurumsal Strateji Geliştirme Departmanı’na Proje Yöneticisi olarak katıldı. Pfizer’de on yedi yıl boyunca pazarlama, satış ve ticari operasyonlar gibi farklı departmanlarda deneyim kazandı. 

 

Ahmet Giray Ölmez, 2008’de Ürün Müdürü, 2011 yılında ise Kıdemli Ürün Müdürü rolüne terfi edilmesini takiben 2012-2014 yıllarında Bölge Müdürü, 2014’te Ticari Operasyonlar Müdürü, 2015’te ise Ticari İlişkiler ve Kontratlı Ürünler Pazarlama Müdürü sorumluluklarını üstlendi. Mayıs 2015'te Yerleşik Ürünler İş Birimi bünyesinde Hastane Takımı İş Birimi Müdürü olarak atanan Ölmez, Mayıs 2016'da Doğu Avrupa Bölgesi İş Faaliyetleri Direktörü ve Yerleşik Ürünler İş Birimi Doğu Avrupa Bölgesi Ticari Lideri olarak görev yaptı. 2019 yılından 2021’e kadar Pfizer Türkiye ve Doğu Avrupa Hastane İş Birimi Lideri, Eylül 2022 itibarıyla ise Batı Avrupa Hastane İş Birimi Lideri olarak Hollanda, İrlanda, Belçika, Lüksemburg, Avusturya ve İsviçre Bölge Lideri, ayrıca Portekiz İş Birimi Lideri olarak Türkiye’de görev yaptı. Ölmez, bu görevlerinin ardından Eylül 2022’den Mart 2024’e kadar Norveç Ülke Müdürü görevini üstlenmişti. 

 

Ahmet Giray Ölmez, 19 yıllık tecrübesiyle Nisan 2024 itibarıyla Pfizer Finlandiya, İzlanda, Norveç ve Danimarka Bölge Lideri olarak görevine başladı. 

 

Pfizer Finlandiya, İzlanda, Norveç ve Danimarka Bölge Lideri Ahmet Giray Ölmez yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Lider yetiştirmeye odaklı bir biyofarma şirketi olan Pfizer, çalışanlarına bireysel gelişim ve yüksek performans için çok sayıda, çeşitli kariyer fırsatları sağlıyor. Pfizer’deki kariyer yol haritamı rotasyonla lider yetiştirme kültürünün bir parçası olarak şekillendirmiş biri olarak, bu fırsatları sunan Pfizer’in bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Yeni görevimde, beraber çalışacağım ekip arkadaşlarım ile, Finlandiya, İzlanda, Norveç ve Danimarka (FIND) bölgesinde hastalara ve paydaşlarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmek için bölgedeki tüm ülkelerin kapsayıcı bir şekilde temsil edildiği ve bu ülkelerdeki yasa ve yönetmelikler doğrultusunda en uygun yapıyı tasarlamak için heyecanlıyım.”
  

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir.

 

www.pfizer.com.tr
 

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50