Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Kullanım Koşulları

Aydınlatma Metni

Site Haritası

BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

Liseli gençler Pfizer Türkiye ofisinde bilim ve eğitimle dolu heyecan verici bir deneyim yaşadı 

Liseli gençler Pfizer Türkiye ofisinde bilim ve eğitimle dolu heyecan verici bir deneyim yaşadı 

Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğünde, Pfizer Türkiye’nin katkıları ile 2021 yılından bu yana gençlere eğitim ve kariyer yolculuklarında çeşitli bilim dalları ile ilham vermeyi amaçlayan “Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi, 7 Haziran Cuma günü Pfizer ofisinde gerçekleşerek lise öğrencilerini eğitim ve bilimle buluşturdu. 


Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir’in açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Pfizer Türkiye Medikal Direktörü Dr. Kemal Kendir’in “Pfizer’de Bilim ve İlaç Keşfi” ve Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi (Ortadoğu, Rusya ve Afrika) Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü Seda Tamur Oğralı’nın “Pfizer’de Kariyer ve Çalışma Ortamı” başlıklı eğitici sunumlarıyla devam etti. Sunumların ardından liseli gençlerin katılımıyla Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve BAU STEM Direktörü Doç. Dr. Defne Yabaş’ın rehberliğinde “Çileğin DNA’sını Çıkaralım” başlıklı bilim atölyesi gerçekleştirildi.


Bu deney ile öğrencilere DNA’nın keşfinden başlayarak modern bilimdeki rolüne kadar geniş bir perspektif sunuldu. Genetik mühendislik ve biyoteknoloji, tarımda daha dayanıklı ve verimli bitki türleri geliştirilmesine, sağlık alanında genetik hastalıkların tedavisine ve çevre koruma çalışmalarına kadar çeşitli alanlarda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlara olan katkılar da ele alındı.


14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin katılımıyla Pfizer Türkiye ofisinde düzenlenen etkinlik sonrasında gençlere katılım ve teşekkür belgesi verildi.
 

Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Bilim, farklı dallarıyla insanın, yaşamın ve gezegenin daha iyi olma çabasına katkı sunar. Bu anlamda Bilim Kahramanları Derneği olarak kuruluşumuzdan bu yana geleceği şekillendirme gücüne sahip gençlerin bilimle buluşmasına ve dünyayı olduğundan daha iyi hale getirmek için emek vermesine ilham olma amacıyla çalışıyoruz. Gençleri bilim insanları ile bir araya getirme gayesiyle hayata geçirilen Bilim Gençlerle Kazanacak projesinin bu ilhamın nesiller arasında yayılmasını sağlayacağını düşünüyoruz. 2021 yılından bu yana iş birliği içerisinde olduğumuz çok değerli paydaşımız Pfizer Türkiye ile başlattığımız projemizin etkinliklerinden birinin bugün Pfizer ofisinde gerçekleşmiş olmasından ve liseli gençlerimizin eğitimler ve etkinlikler kapsamında Pfizerliler ile buluşmasından büyük mutluluk duyuyorum. Değerli ev sahipliği için Pfizer Türkiye’ye teşekkür ediyorum.”


Pfizer Türkiye Medikal Direktörü Dr. Kemal Kendir: “Pfizer bu yıl 175. yılını gururla kutluyor. Dünyada 175 yıldır, Türkiye'de ise 67 yıldır bilim kazanacak anlayışıyla, bilimi ve global kaynaklarımızı insanların yaşamlarında olumlu etki yaratma amacıyla, hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler üretiyoruz. Bilim Kahramanları Derneği’nin ‘gençlerin bilimle buluşmasına ve dünyayı olduğundan daha iyi hale getirmek için emek vermesine ilham olma amacı’ sayesinde Dernek ile 2021’den bu yana 'Bilim Gençlerle Kazanacak’ projesini gerçekleştiriyoruz. Projemiz kapsamında Pfizer’de bilime bakış açımızı yaklaşık 30 liseli genç arkadaşımız ile çeşitli etkinlikler kapsamında paylaşarak tüm günü beraber geçirme fırsatı elde ettik.” dedi.


Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi (Ortadoğu, Rusya ve Afrika) Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü Seda Tamur Oğralı: “Gençlere kariyer yolculuklarında farklı bilim alanları ile ilham vermeyi amaçlayan sosyal sorumluluk projemiz kapsamında lise öğrencileri ile ofisimizde bir araya geldik. Pfizer’de kariyer ve çalışma ortamı başlıklı sunumlarımız ile gençlere esnek ve keyifli çalışma ortamımızdan, lider yetiştiren kültürümüzden ve uluslararası kariyer fırsatlarımızdan bahsettik. Sunumların ardından düzenlediğimiz bilim atölyesi ile öğrencilerimizle keyifli vakit geçirdikten sonra günümüzü hazine avı aktivitesiyle sonlandırdık. Bilim Kahramanları Derneği ile önümüzdeki yıllarda daha da fazla gence ulaşarak onlara bilim ve kariyer konularında ilham olmayı umuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bilim Kahramanları Derneği Hakkında: 
Bilimsel farkındalığı ve bilimsel düşünme becerisini toplumun her kesimine yaymak için yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği, özellikle çocuk ve gençleri erken genç yaşta bilimle buluşturma gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar sayesinde Bilim Kahramanları Derneği, bilimle iç içe olan çocukların ve gençlerin becerilerini geliştirmenin yanı sıra “duyarlı dünya vatandaşları” olarak yetişmesini sağlamaktadır. Dernek ayrıca, sürdürebilirlik üzerine çalışmalar yaparak günümüz sorunlarına da somut çözümler üretmektedir. 21. yüzyılın getirdiği yenilik ve zorluklara karşı yaratıcı ve hızlı çözümler üretebilen, sorgulayan ve değişimlere karşı adaptasyon yeteneği yüksek bireyler yetiştirmenin önemine her daim vurgu yapan Dernek, sivil toplum, özel sektörü ve kamu sektörü ile çeşitli iş birlikleri geliştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye'nin dört bir yanından Derneğe destek veren gönüllüler sayesinde her yaştan bireyi çalışmalarının kapsamına dahil etmektedir. https://www.bilimkahramanlari.org/

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir. www.pfizer.com.tr
 

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50