Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleriİlaç Sektöründe “En Beğenilen Şirket” Pfizer
İlaç Sektöründe “En Beğenilen Şirket” Pfizer

İlaç Sektöründe “En Beğenilen Şirket” Pfizer

Capital Dergisi, 20 yıldır gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.  Araştırmanın başladığı yıllardan bugüne listeye adını yazdırmayı başaran ve uzun yıllardır aralıksız “En Beğenilen İlaç Şirketi” ilk 3 sıralamasında yer alan Pfizer Türkiye, bu yıl listenin zirvesine adını yazdırdı.

“En Beğenilen Şirketler” araştırması Capital Dergisi öncülüğünde Zenna Araştırma ve Danışmanlık firması tarafından Eylül-Kasım 2020 tarihleri arasında online anket tekniği kullanılarak iş dünyasına yönelik gerçekleştirildi. Araştırmaya farklı sektörlerden 600’ün üzerinde şirketi temsilen 1.470 yönetici katıldı. Bu kapsamda 20 performans kriteri sorgulandı.

Araştırmanın başladığı yıllardan bugüne listeye adını yazdırmayı başaran Pfizer Türkiye, bu yıl “En Beğenilen İlaç Şirketi” sıralamasında 1. oldu.

Pfizer Türkiye Genel Müdürü Cem Açık, bu başarıyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de 1957 yılından bu yana, 63 yıldır kesintisiz üretimimiz ile Pfizer'de “Çığır açan yeniliklerle hastaların hayatını değiştirmek” olarak tanımladığımız amacımız için işimizi azimle yapmaya devam ediyoruz. En beğenilen şirket olmamızın temelinde hastaların hayatına verdiğimiz önem yer alıyor. Hasta ve hasta yakını odaklı yaklaşımımız, küresel gücümüz, yenilikçi bakış açımız ve şirket değerlerini paylaşan güçlü ekibimiz sayesinde hedeflerimize ulaşıyoruz. Hedeflerimize doğru ilerlerken böyle bir başarıyla taçlandırılmamız da büyük motivasyon ve gurur kaynağı yaratıyor.”
 
Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

İletişim:
Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71
Ata Ulaş Dağlıoğlu| M: 0544 734 52 21| [email protected]

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50