Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Kullanım Koşulları

Aydınlatma Metni

Site Haritası

BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriGlobal mRNA Etkileşim Direktörlüğüne Pfizer Türkiye’den Berkay Sağlam atandı
Global mRNA Etkileşim Direktörlüğüne Pfizer Türkiye’den Berkay Sağlam atandı

Pfizer ailesine 2015 yılında Çok Kanallı Pazarlama İş Ortağı olarak katılan Berkay Sağlam, Global mRNA Etkileşim Direktörü sorumluluğunu üstlenerek Global mRNA ekibine katıldı.

2014 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra farklı alanlarda yönetim danışmanlığı, satış-pazarlama gibi deneyimler kazanan Berkay Sağlam, 2015 yılında Çok Kanallı Pazarlama İş Ortağı olarak Pfizer'e katıldı.

Çeşitli terapötik alanlarda lansman yönetimi, pazar erişim ve fiyatlandırma, ekip yönetimi gibi çok sayıda görevde bulunan Berkay Sağlam, son görevinde İnflamasyon ve İmmünoloji alanında Pazarlama ve Lansman Mükemmelliği Kıdemli Müdürü olarak birçok ürün lansmanının gerçekleşmesinde pazarlama ekibine liderlik etti. Mevcut portföy kampanyalarının mükemmelliğinden sorumlu olarak, alanın ilk örneği niteliğindeki projelerin liderliğini üstlendi. Hematoloji Kıdemli Strateji Müdürü, Hastane ve Merkezi Sinir Sistemi Ülke Portföy Lideri olarak da görev alan Sağlam, 2021 yılında Pazar Erişim Yöneticisi olarak, lösemi, biyobenzer ve genitoüriner portföylerinin pazar erişim stratejilerini yürüttü.

Pfizer Global mRNA Etkileşim Direktörü Berkay Sağlam, yeni göreviyle ilgili şunları belirtti: “Pfizer, bünyesinde çalışan bu büyük ailenin tüm üyeleri için lider okulu niteliğinde bir biyoteknoloji şirketi. Çalışmaya başladığım ilk andan itibaren sürekli olarak kendimi geliştirmek için büyük fırsatlara sahip olduğum, rotasyon kültürüyle çok sayıda rol üstlenebildiğim Pfizer Türkiye’nin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Pfizer Türkiye’de edindiğim tecrübe ve birikimlerle globalde de görev üstleneceğim için ayrıca gurur ve heyecan duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50