Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriDeğişimin öncüsü “sen”sin!
Değişimin öncüsü “sen”sin!

“Öğrenen kültür” ile Pfizer’de değişim ve gelişim kişiden başlıyor.
 

İnsan kaynakları uygulamaları ile sektöre yön veren Pfizer, eğitim ve gelişim alanında çalışanlarına yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. “Öğrenen kültür” yaklaşımı ile bireysel gelişim için kişiye sorumluluk veren ve şirketin öğrenme süreçlerine yenilik getiren Pfizer, eğitim ve gelişim alanında köklü bir değişikliğe gidiyor.

26 Ocak 2011, İstanbul- Dünyada iletişim dengeleri, öğrenme şekilleri ve bilgiye erişim yöntemleri sürekli olarak ve büyük bir hızla değişiyor. Bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, küreselleşme ve demografik değişiklikler nedeniyle herkesin olduğu gibi çalışanların da ihtiyaçları, beklentileri ve rolleri giderek farklılaşıyor.İnternet ve sosyal medyanın yarattığı yeni iletişim dünyasında, bilgiye erişimin çok kolay ve her an mümkün olması, bireylerin yanı sıra şirketleri de büyük bir hızla değişime itiyor.

Kurumların eğitim ve gelişim yöntemleri içerisinde klasik “eğitim”in yerini gittikçe daha fazla “öğrenme” “paylaşma”, “deneyimleme” alıyor.

“Başarıya giden yol, değişime yön vermekten geçer” anlayışından yola çıkan Pfizer, eğitim ve gelişim alanında bir kültür değişimi projesini başlattı. LEAD ile şirketin öğrenme süreçlerine büyük bir yenilik getiren Pfizer, “öğrenen kültür” yaklaşımı ile bireyden başlayan değişimin ortak bir vizyonla şirketin tamamına yayılmasını hedefliyor.

LEAD, bireysel gelişim için tüm sorumluluğu ve yetkiyi bireye veren, “öğrenen kültür” yaklaşımı ile sürekli gelişim olanağı sunan, yönetici ve çalışanlar arasında işbirliği ve ortaklık sağlayan bir kültür değişimi projesi.

‘Değişim’, ‘Bireysel Gelişim’, ‘İşbirliği ve Ortaklık’ temaları üzerine kurulu olan LEAD, şirket çalışanlarının her birinin “sürekli öğrenme ve kendini geliştirme” olanağı sunuyor. Kültür değişimi öncelikle insan kaynakları divizyonunda eğitim ve gelişim departmanının artık LEAD adını almasıyla başlıyor. Departman çalışanlarının her biri bir Kişisel Gelişim Ortağı olarak Pfizerlilere sürekli öğrenme ve kendini geliştirme olanakları sunuyor ve “öğrenen kültürün” şirket içinde bir davranış haline getirilmesini sağlamak üzere çalışıyor.

26 Ocak Çarşamba günü, Radisson Blu Bosphorus Hotel Ortaköy‘de projenin duyurusunu gerçekleştirmek üzere düzenlenen basın toplantısında konuşan Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi, “Pfizer Türkiye olarak, eğitim ve gelişim alanında bir kültür değişimi projesinin temellerini atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. LEAD tamamen kişinin kendisinden başlayan bir değişim sürecini anlatıyor.. Değişimin merkezine çalışanımızı koyduk ve insan kaynakları olarak çalışanlarımızın Kişisel Gelişim Ortağı olarak yerimizi aldık. Bakış açımıza, öğrenme süreçlerimize büyük yenilikler getirdik. Çalışanlarımızın bilgi kaynaklarına, uzmanların ve çalışma arkadaşlarının deneyimlerine kolayca ulaşabileceği platformlar yarattık.“Öğrenen kültür” ile bu kaynakları en faydalı şekilde kullanabilmek için gerekli davranışları tüm organizasyona yaymayı amaçladık. Bu başarılı projeyi planlayıp hayata geçiren insan kaynaklarındaki arkadaşlarımıza ve “öğrene kültürü” destekleyen, benimseyen, yaşatan tüm Pfizer Türkiye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”dedi.

Toplantıda Pfizer Kurumsal Eğitim ve Gelişim Müdürü Müşfik Karadoğan Pfizer’i sektöründe öne taşıyan insan kaynakları yaklaşımları, Eğitim ve Gelişim Uzmanı Nurdan Gürsoy ise LEAD projesinin planlanma ve uygulama aşamaları hakkında detaylı bilgi verdi. Toplantı, katılımcıların eğlenerek ve yaşayarak öğrenme yönteminin bir örneği ve projenin lansman aktivitesi olan Leadville oyunu oynaması ile sona erdi.

Pfizer, “Öğrenen Kültür” yaklaşımı ve diğer yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla 2010 PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) ‘İnsan Yönetimi Ödülleri’nde toplam 3 kategoride Türkiye’nin en başarılı üç şirketinden biri olmuştu.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50