Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriCinsiyet eşitliğine Pfizer Türkiye Genel Müdürü Cem Açık’tan tam destek
Cinsiyet eşitliğine Pfizer Türkiye Genel Müdürü Cem Açık’tan tam destek

Cinsiyet Dengeli İş Yaşamına Liderlik eden PWN İstanbul, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen CEO’lar Manifestosu’nu oluşturdu ve Eşitlik Elçisi CEO’lar Hareketi’ni hayata geçirdi. Pfizer Türkiye Genel Müdürü Cem Açık da bu harekete destek veren eşitlik elçilerinden biri oldu.

Pfizer, küresel ölçekte uyguladığı “Çeşitlilikle zengin, kapsayıcılıkla bütün” anlayışı doğrultusunda şirket içerisinde cinsiyet çeşitliliği, jenerasyon çeşitliliği, engelli istihdamı, kapsayıcı kültür ve iş-yaşam entegrasyonunu geliştirmek üzere yakın zamanda Mozaik inisiyatifini hayata geçirmişti. Pfizer Türkiye, bu kurumsal kültür anlayışıyla örtüşen PWN İstanbul ile Eşitlik Elçisi CEO’lar Hareketi’nde buluştu.

Eşitlik elçisi CEO’lar cinsiyet eşitliğine dikkat çekiyor

Toplum ve iş yaşamında eşitlik için Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen CEO’lar Manifestosu’nu imzalayan CEO’lar, yöneticileri oldukları şirketlerinde ve tüm kamuoyunda bu konuda farkındalık yaratmak için bir söz veriyorlar. Manifesto da CEO’lar için bu doğrultuda bir rehber niteliğinde.

‘Departmanlarda ve ekiplerde cinsiyet eşitliği sağlıyor muyum?’,  ‘Kurumumda kadın liderliğini destekliyor muyum?’, ‘İş yerinde cinsiyet eşitliği için sorumluluk alıyor muyum?’, ‘Maaş ve yan haklarda cinsiyet eşitliğine dikkat ediyor muyum?’ gibi soruları CEO’ların kendilerine sormalarını isteyen manifesto, yöneticilerden bu sorular altında birçok başlığın şirkette ve toplumda takipçisi olmalarını istiyor.

Pfizer Türkiye’den cinsiyet dengeli iş yaşamı için aksiyon planı

Kurumsal yaşamda toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ilerleme kaydetmek ve ivme kazanmak amacıyla başlatılan PWN İstanbul Eşitlik Elçisi CEO’lar Hareketi’ne dahil olan Pfizer Türkiye Genel Müdürü Cem Açık hareketle ilgili şunları söyledi: “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen CEO’lar arasına katılmış olmak beni daha iyi bir insan, yönetici ve baba olma yönünde geliştirecek. Hep inandığım değerlerin bu kadar güzel ve açık şekilde yazılmasından mutluluk duydum. Manifestonun, içimizdeki ‘Neleri daha iyi yapabiliriz?’ sorusunu çok doğru şekilde ortaya koyduğuna inanıyorum. Bu manifestoyu sadece imzalamakla değil, yaşatmakla da sorumluyuz. Kadınlarımızın ve erkeklerimizin eşitliğini öne çıkaracak, bizi daha ileri götürecek kararlar alacağımızı düşünüyorum.”

Cinsiyet dengeli bir iş yaşamının önemine değinen Cem Açık, sözlerine şöyle devam etti: “Pfizer Türkiye’de cinsiyet dengeli iş yaşamı için oldukça geniş bir aksiyon planımız bulunuyor. Eşitlik kavramı kurumumuzun odağında. Bu konuda gönüllülerden oluşan bir takımımız var. Global bazda oluşturulmuş ‘eşitlik ve aidiyet’ kültürünü temsil eden bu takım ile aksiyon planları çıkarıyoruz, eğitimler veriyoruz. Eğitmenler yetiştirip bu eğitmenlerle bölgelerimizde eğitimler vererek tüm Pfizer çalışanlarında farkındalık yaratıyoruz. Onlara, bu farkındalığı uygulamaya geçirmeleri için tüyolar veriyoruz. Yıllık yetenek değerlendirme toplantılarında, işe alım ve terfi süreçlerimizde de bu objektifliğimizi gözetiyoruz.”

Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71
Ata Ulaş Dağlıoğlu| M: 0544 734 52 21 | [email protected]

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

https://twitter.com/PfizerTurkiye
https://www.facebook.com/PfizerTurkiye/

Professional Women’s Network Hakkında
PWN  (Professional Women’s Network)  toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve cinsiyet dengeli bir toplumun oluşması için iş hayatındaki kadınların istihdamını ve kariyer gelişimini destekleyici faaliyetler üreten, online ve yüz yüze faaliyet gösteren, global bir sivil toplum kuruluşudur. Avrupa, Amerika ve Asya kıtasında 31 şehir ağına sahiptir. PWN İstanbul ise en büyük beş şehir ağından birisi olarak, İstanbul’da çalışmalarını altı yıldır sürdürmektedir. Bilgi için: www.pwnistanbul.net, www.pwnglobal.net

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50