Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriBilim sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanının sahibi bu yıl da Pfizer
Bilim sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanının sahibi bu yıl da Pfizer 

“Mutlu İş Yeri, Mutlu Çalışan, Mutlu Toplum” sloganıyla hareket eden uluslararası sertifikasyon ve danışmanlık şirketi Happy Place to Work tarafından Nisan 2022-Nisan 2023 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırmasına farklı sektörlerden 329 şirket katıldı. Örneklem yöntemi kullanılarak yapılan ankete 74 bin 201 çalışanı temsilen 21 bin 422 çalışan katıldı. Araştırmaya göre pandemi sonrasında doğru yönetim modellerini hayata geçiren şirketler hem çalışan mutluluğu hem finansal sonuçlarını yükseltmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl listede yer alan şirketlerden sadece 26'sı yerini koruyabilirken bu yıl sıralamaya 49 yeni şirket girdi. Pfizer Türkiye, bu yıl da “Bilim” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçildi.

Happy Place to Work’ün düzenlediği, çalışanların iş deneyimlerinin “başarı”, "gurur” ve “güven” boyutları ölçülen ve 12 sorudan oluşan Wellbeing Index Çalışan Deneyimi anketinden 70 ve üzeri puan alan 104 şirket, “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” listesine aday oldu. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları ise bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puan alan 75 şirket Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Listesi’ne girmeye hak kazandı. Pfizer Türkiye, listenin “Bilim” sektöründe bu yıl da “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” oldu.

Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü Seda Tamur Oğralı bu başarıyla ilgili şunları söyledi: “Bilimi ve global kaynaklarımızı, insanlara yaşamlarını uzatan ve anlamlı biçimde iyileştiren tedaviler sunmak için kullanmaya devam ediyoruz. Sadece sektöre değil, tüm İK dünyasına örnek olacak projeler geliştirip uyguluyoruz. Keyifli ve esnek çalışma ortamını, yaşam için çalışmanın mutluluğunu ve fırsatlarla dolu bir kariyer yolunu önceliklendirirken; çeşitlilikle zengin, kapsayıcılıkla bütün anlayışımız doğrultusunda şirketimizde cinsiyet, jenerasyon ve engellilik çeşitliliği, cinsel yönelim, kapsayıcı kültür ve iş-yaşam entegrasyonunu benimsiyoruz. Esnek çalışma ve “Lider Okulu” konumlanmamızın yanı sıra cinsiyet ayrımı yapmadan tüm partnerlerin de özel sağlık sigortası kapsamına alınması gibi yenilikçi çalışmalara imza atan, bilim kazanacak anlayışıyla çalışan bir şirket olarak bilim sektöründe bu yıl da “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçilmekten gurur duyuyoruz.”

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50