Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

Bilim sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanının sahibi bu yıl da Pfizer

Bilim sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanının sahibi bu yıl da Pfizer

Happy Place to Work tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırmasına 214 bin 325 çalışanı temsilen 43 bin 121 çalışan katıldı. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamalarının bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildiği araştırma sonucuna göre Pfizer Türkiye, bu yıl da “Bilim” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçildi.

 


Happy Place to Work tarafından Nisan 2023-Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri araştırmasına farklı sektörlerden 151 şirket katıldı. Örneklem yöntemi kullanılarak yapılan ankete 214 bin 325 çalışanı temsilen 43 bin 121 çalışan dahil oldu. Wellbeing Index - Çalışan Deneyimi anketinden 70 ve üzeri puan alan 78 şirket, listeye aday oldu. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puanı alan 50 şirket Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri listesine girmeye hak kazandı. Mutluluk veren şirketlerin ortak özelliği ise “esnek çalışma ve uzaktan çalışma”, “açık iletişim ve şeffaflık”, “kariyer gelişimi”, “takdir ve ödüllendirme”, “sağlıklı çalışma ortamı” "katılımcı yönetim”, “çalışan refahına yatırım” ve “çeşitlilik ve kapsayıcılık” olarak belirtildi.


Happy Place to Work önceki yıllardan farklı olarak bu yıl mutlu iş yerlerinin gerçekleştirdiği özel uygulamaları ayrıca sertifikalandırdı. Pfizer Türkiye ise Wellbeing Index puanı ve HR Check sonuçlarına göre Olağanüstü Çalışan Deneyimi Sertifikası ve Ödülünü almaya hak kazanmış oldu.


Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi (Ortadoğu, Rusya ve Afrika) Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü Seda Tamur Oğralı bu başarıyla ilgili şunları söyledi: “Pfizer’de “Mutluluk” dört temel değerimizden biri. Her zaman esenlik ve mutluluğa ilişkin öncü uygulamaları hayata geçirerek, tüm Pfizerlilerin mutlu bir şekilde çalışabilecekleri esnek ve keyifli bir çalışma ortamı sunmaya özen gösteriyoruz. Çalışanlarımızdan düzenli olarak geri bildirim ve öneriler alarak çeşitlilik ve kapsayıcılığı destekleyecek projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz. Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen, bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirilen bu değerli araştırmada üç yıldır üst üste “Bilim Sektörü”nde “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçilmekten dolayı mutluyuz.”

 

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50