Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriBilim Gençlerle Kazanacak projesi 2023’e yeni bilim etkinlikleriyle merhaba diyor
Bilim Gençlerle Kazanacak projesi 2023’e yeni bilim etkinlikleriyle merhaba diyor

Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğü, Pfizer Türkiye’nin koşulsuz katkıları ile 2022 boyunca gençlere yönelik bilim etkinliklerine imza atan Bilim Gençlerle Kazanacak projesi şimdiye dek 40 farklı şehirden 689 genci, 26 bilim insanıyla, 32 farklı etkinlikte bir araya getirdi.

Merak duygusunun ve soru sormanın yoğun olarak yaşandığı dönemde gençlere bilim sevgisini aşılamak, bilim insanlarıyla birebir diyalog geliştirerek onların merak duygularını beslemek, soru sormaya teşvik etmek ve geleceğin bilim insanları olmaları noktasında çevreleriyle birlikte onlara ilham olmak amacıyla hayata geçen Bilim Gençlerle Kazanacak projesinde, temel bilimler ve mühendislik alanlarında çalışan bilim insanlarıyla 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri online ortamda bir araya geliyor.

Proje kapsamında 2022 yılı boyunca gerçekleşen 32 etkinliğine yüzde 64 kız öğrenci, yüzde 36 erkek öğrenci katılımı sağladı. Bu öğrencilerin yüzde 61’i devlet okullarından, yüzde 37’si ise özel okullardan oldu.

Bilim Gençlerle Kazanacak projesi 2023’ün ilk ayında da bilim etkinliklerine kesintisiz devam ediyor. Ücretsiz olan bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcı gençlere dijital sertifika veriliyor.

Ocak ayı takvimi:

5 Ocak Perşembe saat 18.00 – 19.30

Bahçeşehir Üniversitesi -BAUSTEM Merkezi Öğretim Üyesi Dr. Defne Yabaş ile "Veriye Dayalı STEM Etkinlikleri"

11 Ocak Çarşamba saat 19.00 – 20.30

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Serdar Önses ile "Sudan Korkan Yüzeyler" Etkinliği

14 Ocak Cumartesi saat 18.00-19.30

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuğrul Çetinkaya ile "Enerji Depolamanın Önemi ve Batarya Teknolojileri" Etkinliği

18 Ocak Çarşamba saat 18.00-19.30

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Evren Erşahin ile "Atık Sulardan Enerji Üretimi" Etkinliği

21 Ocak Cumartesi saat 18.00 – 19.30

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çadırcı ile "Laboratuvardan Eczaneye İlacın Serüveni" Etkinliği

23 Ocak saat 18.00-19.30

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. T. Metin Sezgin ile Yapay Zekâ Üzerine Etkinlik

24 Ocak saat 18.00-19.30

Eskişehir Teknik Üniversitesi Konuk Öğretim Görevlisi Seda Atak ile "Başka bir Dünya için Sürdürülebilirlik” Etkinliği

27 Ocak saat 18.00-19.30

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Leventeli ile "Önemli Mühendislik Projeleri İçin Yer Seçimi" Etkinliği

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Online Bilim Etkinlikleri Kayıt Formu:

http://bitly.ws/uWNd

Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: [email protected]

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi

Bilim Kahramanları Derneği’nin Pfizer Türkiye desteğiyle Aralık 2021 tarihinde başlattığı Bilim Gençlerle Kazanacak projesi, 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerini bilim insanları ile bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Proje kapsamında düzenlenen bilim etkinlikleri liseli gençlerin çevrimiçi ortamda ve yüz yüze bilim insanları ile bir araya gelerek uygulamalı etkinlikler gerçekleştirmesine imkân tanımaktadır. Proje kapsamında farklı bilim insanlarının geliştirdiği birbirinden yenilikçi ve ilham verici içerikler, liseli öğrencilere buluşmaktadır. Etkinlik takvimi derneğin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Bilim Kahramanları Derneği Hakkında:

Bilimsel farkındalığı ve bilimsel düşünme becerisini toplumun her kesimine yaymak için yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği, özellikle çocuk ve gençleri erken genç yaşta bilimle buluşturma gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar sayesinde Bilim Kahramanları Derneği, bilimle iç içe olan çocukların ve gençlerin becerilerini geliştirmenin yanı sıra “duyarlı dünya vatandaşları” olarak yetişmesini sağlamaktadır. Dernek ayrıca, sürdürebilirlik üzerine çalışmalar yaparak günümüz sorunlarına da somut çözümler üretmektedir. 21. yüzyılın getirdiği yenilik ve zorluklara karşı yaratıcı ve hızlı çözümler üretebilen, sorgulayan ve değişimlere karşı adaptasyon yeteneği yüksek bireyler yetiştirmenin önemine her daim vurgu yapan Dernek, sivil toplum, özel sektörü ve kamu sektörü ile çeşitli iş birlikleri geliştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye'nin dört bir yanından Derneğe destek veren gönüllüler sayesinde her yaştan bireyi çalışmalarının kapsamına dahil etmektedir.

https://www.bilimkahramanlari.org/
 

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50