Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Kullanım Koşulları

Aydınlatma Metni

Site Haritası

BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın Bültenleri

“Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi’nin şubat etkinlikleri, “Sürdürülebilir enerji ve Fizik” dallarında gerçekleşecek

“Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi’nin şubat etkinlikleri, “Sürdürülebilir enerji ve Fizik” dallarında gerçekleşecek    

Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğünde, Pfizer Türkiye’nin katkıları ile gerçekleşen “Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi şubat takvimiyle lise öğrencilerini eğitim ve bilimle buluşturmaya devam ediyor.


6 Şubat ve 23 Şubat’ta 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin katılımlarıyla çevrimiçi olarak ücretsiz gerçekleşecek bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcı gençlere dijital katılım belgesi verilecek.

 

Hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler için bilim kazanacak anlayışıyla çalışan biyofarma şirketi Pfizer Türkiye, gençlere bilim sevgisini aşılamak, bilim insanlarıyla birebir diyalog geliştirerek onların merak duygularını beslemek, soru sormalarını teşvik etmek ve geleceğin bilim insanları olmaları noktasında çevreleriyle birlikte onlara ilham olmak amacıyla Bilim Kahramanları Derneği ile 2021 yılından bu yana Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi’ni sürdürüyor.


Gençlere eğitim ve kariyer yolculuklarında çeşitli bilim dalları ile ilham vermeyi amaçlayan proje sayesinde 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri, farklı dallarda çalışan bilim insanlarıyla bir araya gelerek onların çalışmalarını yakından tanıma, bilimsel süreçleri yakından inceleme, bilimsel sorularla hipotez oluşturma, hipotezi test etme ve evdeki malzemelerle deney hazırlama gibi süreçleri tecrübe edebiliyor.


Ücretsiz gerçekleşen bilim etkinliklerinin duyurularına Bilim Kahramanları Derneği ve Pfizer Türkiye sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor. #bilimgençlerlekazanacak 


Bilim Etkinlikleri Şubat Ayı Takvimi:


6 Şubat 2024 Çarşamba, saat 18.30


Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Marie Curie Doktora Sonrası Araştırmacı Dr. Gökçe Kor Bıçakcı ile “Sürdürülebilir Enerji Üretimi” konulu Online Bilim Etkinliği


Dr. Gökçe Kor Bıçakcı: “Bilim Kahramanları Derneği'nin Pfizer Türkiye desteğiyle hayata geçirdiği “Bilim Gençlerle Kazanacak” projesi kapsamında, alanımdaki bilgi ve deneyimleri gençlerle paylaşmayı planlıyorum. Sunumun ilk kısmında, özgeçmişimden bahsederek, akademik bir kariyer yolculuğunun nasıl olabileceğini ve çevre mühendisliği alanının meslek tanıtımını yapacağım. İkinci bölümde, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına, fosil yakıt kullanımının çevre ve insan sağlığı üzerindeki artan tehditlerine ve bu bağlamda biyolojik atıksu arıtma süreçlerinde oluşan arıtma çamurlarından biyoenerji üretiminin nasıl yapılacağına değineceğim” dedi. 


23 Şubat 2024 Cuma, saat 18.30


İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Ömer Güleryüz ile “Evrende Yolculuk: Fiziksel Gerçeklik ve Hayal Gücünün Sınırlarında” konulu Online Bilim Etkinliği

 

Dr. Ömer Güleryüz: “Gençleri bilimle buluşturarak onlara ilham olmayı amaçlayan Bilim Kahramanları Derneği ve Pfizer Türkiye iş birliğiyle düzenlenen "Bilim Gençlerle Kazanacak" projesi çerçevesinde; teorik fizik alanındaki kendi deneyimlerimi ve bir teorik fizikçinin evreni anlama çabasını, samimi bir sohbet ortamında paylaşmayı hedefliyorum. Sunumumda ele alacağım konular şu şekilde: ‘Teorik Fizik ve İlgilendiği Konular’, ‘Bir Teorik Fizikçinin Akademik Yolculuğu’, ‘İlham Veren Kaynaklar ve Soru-Cevap Oturumu’. Soru-Cevap oturumunda fizikle ilgili sevdiğim YouTube kanalları, popüler bilim kitapları ve filmleri paylaşarak gençlerin bilimle daha yakından tanışmalarına yardımcı olmayı ve sorularını yanıtlamayı planlıyorum.” diye belirtti.

 

Bilim Etkinlikleri *Kayıt Formu: http://bitly.ws/uWNd  


Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: [email protected]  


* Programa katılmak isteyen 14-18 yaş arasındaki gençlerin kayıt formunu, velilerinin doldurması beklenmektedir.

 

Bilim Kahramanları Derneği Hakkında: 


Bilimsel farkındalığı ve bilimsel düşünme becerisini toplumun her kesimine yaymak için yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği, özellikle çocuk ve gençleri erken genç yaşta bilimle buluşturma gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar sayesinde Bilim Kahramanları Derneği, bilimle iç içe olan çocukların ve gençlerin becerilerini geliştirmenin yanı sıra “duyarlı dünya vatandaşları” olarak yetişmesini sağlamaktadır. Dernek ayrıca, sürdürebilirlik üzerine çalışmalar yaparak günümüz sorunlarına da somut çözümler üretmektedir. 21. yüzyılın getirdiği yenilik ve zorluklara karşı yaratıcı ve hızlı çözümler üretebilen, sorgulayan ve değişimlere karşı adaptasyon yeteneği yüksek bireyler yetiştirmenin önemine her daim vurgu yapan Dernek, sivil toplum, özel sektörü ve kamu sektörü ile çeşitli iş birlikleri geliştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye'nin dört bir yanından Derneğe destek veren gönüllüler sayesinde her yaştan bireyi çalışmalarının kapsamına dahil etmektedir. https://www.bilimkahramanlari.org/


 
 

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 175 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye'de de hizmet vermektedir.

 

www.pfizer.com.tr
 

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50