Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriAlper Yağmur Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü olarak atandı
Alper Yağmur Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü olarak atandı

Pfizer Türkiye’ye 2009 yılında Bölge Müdürü olarak katılan Alper Yağmur, Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü oldu.

Alper Yağmur, 2001 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olmasının ardından 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Executive MBA eğitimini, 2023 yılında UPF Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi master programını tamamladı. 2009 yılında Pfizer’e Bölge Müdürü olarak katılan, 2010 yılında Resmi İlişkiler Müdürü görevi ile Kurumsal İlişkiler departmanında rol alan Alper Yağmur, 2015 yılında Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak görev aldı. 2019 yılından itibaren ise mevcut sorumluluklarına ek olarak Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü olarak çalıştı.

Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü Alper Yağmur şunları söyledi: “Pfizerli olmak; gururla ve keyifle çalışmak, bir lider okulunda çeşitli pozisyonlarda deneyim kazanmak demek. Lider yetiştirmeye odaklı bir şirket olan Pfizer bana göre gerçek anlamda bir okul. Pfizer’deki bu yeni görevimde, ülkemizin gelişen sağlık sistemi ve ilaç endüstrisinin değişen rolü çerçevesinde, tüm paydaşlarımızla sahip olduğumuz işbirliklerini devam ettirmek ve bunlara yenilerini eklemek üzere çalışmalarımı sürdüreceğim.”
 

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50