Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası
BaşlangıçAmacımızHakkimizdaBasın BültenleriÇağla Hullu Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Liderliği’ne atandı
Çağla Hullu Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Liderliği’ne atandı

2008 yılında Pfizer Türkiye’ye Proje Yöneticisi olarak katılan Çağla Hullu, Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Lideri olarak atandı.

2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Çağla Hullu, 2008 yılında Sabancı Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Proje Yöneticisi olarak Pfizer ailesine katılan Çağla Hullu, artan ürün sorumlulukları üstlenerek Onkoloji ve Dahili Uzmanlıklar portföylerinde görev aldı.

Çağla Hullu, Türkiye Çok Kanallı Pazarlama Müdürü olarak Küresel Ticari Operasyonlar ekibine katıldı. 2017 yılında Avrupa Orta Ölçekli Pazarlar Çok Kanallı Pazarlama Liderliği sorumluluğunu üstlenerek yirminin üzerinde ülkede lansmanlara, altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasına ve dijital uygulamaların etkin şekilde hayata geçmesine liderlik etti. Türkiye Biopharma Operasyonları Lideri olarak takımıyla birlikte satış ve pazarlama aktivitelerine kapsamlı destek vererek çözüm ortağı olarak çalıştı. 2021 yılında Türkiye ve Polonya Hastane Kategori Lideri olan Çağla Hullu, yeni görevine atanmadan önce ise Türkiye’de COVID-19 ve Hastane kategorilerini yönetti.

Pfizer Orta Doğu, Rusya ve Afrika Bölgesi mRNA Bölgesel Terapötik Alan Lideri Çağla Hullu, yeni göreviyle ilgili şunları belirtti: “Hasta odaklı yaklaşımımız, yenilikçi bakış açımız ve bilim kazanacak anlayışımız ile Pfizer, birçok ekip arkadaşım için olduğu gibi benim için de eşsiz bir lider okulu. Kariyer yolculuğumun başlangıcından bugüne Pfizer ailesinin bir parçası olarak, artan sorumluluklar üstlenmenin gururunu ve yeni görevimin heyecanını yaşıyorum.”

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50