Skip directly to content

Sosyal Kulüpler

Ortak hobilere sahip Pfizerliler’in bir araya geldikleri sosyal kulüplerimiz ile yıl boyunca keyifli aktiviteler yapıyoruz. Pfizer çalışanlarının ilgi duydukları/yetenekli oldukları/birikimlerini paylaşmak istedikleri alanlarda, gönüllü olarak görev alabilecekleri ve katılımcı olabilecekleri; motivasyon, iletişim, takım çalışması, aidiyet duygusu ve paylaşımı artırmaya, iş-özel hayat dengesini kurmaya yardımcı olmak için ihtiyaç duyulan ortamı “Pfizer Sosyal Kulüpleri” çatısı altında oluşturuyoruz. Pfizer’de çalışanlar işe başladıktan sonra kendi hobilerine uygun, ilgilerini çeken Pfizer Sosyal Kulüpleri’nden birine üye olabiliyor ya da kendileri bir kulüp kurabiliyor. Şu anda aktif olarak çalışan kulüplerimizden bazıları aşağıdaki gibi:

  • Pfidos: Kulüp üyeleri yürüyüş ve koşu yarışmalarına katılıyor, ama sadece birinci olmak için değil, koşarken destek de sağlamak için. Bu amaçla Pfidos daha önce, “Adım Adım” ile “İyilik Peşinde Koş” projesi kapsamında Runatolia yarışında AKUT için Pfizerliler’den bağış topladı.
  • Deniz Avcılığı Kulübü: Kulüp üyeleri Ege Bölgesi’nin farklı koylarında balık tutup, bilmeyen ama hevesi olanlara ekip arkadaşlarına balıkçılığı öğretiyor.
  • Yelken Kulübü: Üyeler bir takım oluşturarak yelken yarışlarına katılıyorlar.
  • Spor Ekipleri: Bazıları çalışanlarımızın girişimiyle, bazıları da bir sosyal kulüp olarak kurulan voleybol, masa tenisi ve bowling ekiplerimiz başarıdan başarıya koşarak bizleri gururlandırıyor.

Pfizer, çalışanlarının sosyal faaliyetlerine ön ayak olmanın yanı sıra, kulüplerin koordinasyonunu sağlamakta, kuruluş ve faaliyetler için maddi katkıda da bulunmaktadır.