Skip directly to content

Sen Çok Yaşa (geçmiş dönem projesi)

Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer’in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye’de 2013 Mayıs'ında Sen Çok Yaşa sloganıyla hayat buldu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de daha ‘yaşlı’ bir topluma doğru yol alıyoruz. Dolayısıyla nasıl daha iyi ve kaliteli yaşayabileceğimiz sorusunun yanıtları giderek önem kazanıyor. Sağlıklı yaşlanmak ve dolu dolu yaşamak hepimizin ortak beklentisi haline geliyor. Bu temel konu etrafında faydalı mesajlar yayan, duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı, tartışıldığı herkese açık bir farkındalık platformu olarak gördüğümüz Sen Çok Yaşa ile ulaşabildiğimiz herkeste sağlıklı yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi hedefliyoruz.

Sen Çok Yaşa üzerinden, insanların yaşamlarının her evresinde sağlıklı kalmalarını destekleyecek pratik ve hayata geçirilebilir öneriler sunuyoruz. Bu önerileri 4 ana mesaj etrafında topluyoruz: Spor Yap, Sağlıklı Beslen, Hastalıklardan Korun, Kontrollerini Düzenli Yaptır. 

Sen Çok Yaşa çerçevesinde bugüne dek neler yaptık?

  • Projemizi 28 Mayıs 2013’te geniş kapsamlı bir dijital medya planlaması ve başarılı bir basın toplantısı ile duyurduk.
  • Ekim 2013’te Pfizer Global’in desteğiyle Uluslararası İstanbul Yaşlılık Girişimi’ne başarılı bir katılım gerçekleştirdik.
  • Yapımcı Nebil Özgentürk ve fikir liderlerimizin işbirliğiyle, Sen Çok Yaşa projesinin ana mesajlarını iletmek üzere hazırlanan 5 bölümlük bir belgesele destek verdik.
  • 30 Eylül 2014’te Sen Çok Yaşa Günü, Ortaköy’de bir festival havasında kutlandı. 4 temel mesajımızı kapsayan bilgilendirici ve eğlenceli çeşitli etkinliklerle 2.500’den fazla katılımcıya ulaştık.

  • 2016 itibariyle, İşitme Engelliler Federasyonu ile birlikte planladığımız ve Sağlıklı İşaretler adını verdiğimiz bir projede ilk adımlarımızı attık. Türkiye’deki işitme engellilerin ilaca ve sağlığa ulaşırken, eczanelerde yaşadıkları zorlukları en aza indirmeyi amaçlayan bu proje kapsamında eczacılarımıza Temel Türk İşaret Dili eğitimleri vermeye başladık. Yalnızca Haziran ayının ilk yarısında, İstanbul, Ankara, Adana ve Balıkesir’de gerçekleştirilen 5 eğitim toplantısıyla 61 eczacıyı işaret diliyle tanıştırdık.