Skip directly to content

Romatizmaya İnat Durmasın Hayat

Romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının gündelik hayatta karşılaştıkları zorluk ve engellere dikkat çekmek için 2010’dan beri Romatoloji Araştırma ve Eğitim Derneği tarafından hareket temalı bir fotoğraf yarışması düzenleniyor. Pfizer’in sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın 2012 yılı teması “Romatizmaya İnat Durmasın Hayat’’olarak belirlendi.

23 Ağustos 2012, İstanbul - Romatoid artrit (RA) ve ankilozan spondilit (AS) hastalarının hareket kısıtlılığı nedeniyle gündelik hayatlarında karşılaştıkları zorlukları ve engelleri konu alan, hayatın içinden karelerle ''Hareket'' ve “Hareket Kısıtlılığı” olgularına dikkat çekmek ve bunları sanatsal bir formda kurgulayarak yeniden yorumlamak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasının son başvuru tarihi, 20 Eylül 2012 olarak belirlendi.

“Romatizmaya İnat Durmasın Hayat’’ fotoğraf yarışması ile romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının hayatlarında sınırların çizilmesine neden olan engeller üç farklı objektiften yansıtılacak. Yarışma, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının mücadelesinin en yakın tanığı olan romatoloji, ortopedi ve travmatoloji ile fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı doktorların, hemşirelerin ve Pfizer çalışanlarının katılımıyla gerçekleşecek.

Sinema, basın ve fotoğraf dünyasının ünlü isimleri jüride yer alacak

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Romatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Romatoloji Araştırma ve Eğitim Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Hamuryudan ile birlikte yarışmanın jüri üyeleri arasında Mustafa Altıoklar, Muammer Yanmaz, Mehmet Turgut ve Koray Peközkay gibi sinema, basın ve fotoğraf dünyasının önemli isimleri bulunacak.

Yarışmanın sonuçları, bu iki hastalığa dikkat çekmek amacıyla yarışma sonrasında yapılacak basın toplantısıyla duyurulacak. Ödül töreni ve ilk sergi ise Ulusal Romatoloji Kongresi’nde gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren ilk 3 kişiye fotoğraf ekipmanı hediye edilecek.