Skip directly to content

Pflex: Esnek Çalışma Uygulamaları

Önde gelen iş veren olma misyonuyla Pfizer’de keyifli ve esnek bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlıyor, her sene bu doğrultuda farklı uygulamaları hayata geçiriyoruz. Tüm bunları da ‘Pflex’ markası altında gerçekleştiriyoruz. Pflex’de neler mi var?

  • Doğum Günü İzni
  • Mutfak: Kişiye özel tasarladığımız ve bir esnek yan hak programı olan Pfizer Mutfak ile tüm beyaz yakalı çalışanlarımıza, kendilerine sunulan yan hakları mevcut yan hak bütçeleri içinde kalmak kaydıyla kendi istek ve ihtiyaçlarına göre esnetme/çeşitlendirme ve Mutfak’ın sunduğu esnek yan haklar uygulamalarından yararlanma fırsatı tanıyoruz.

İşte Mutfak’tan birkaç eğlenceli video:

 
  • Dilediğin Yer İşyerin: Merkez ofiste başlattığımız bu uygulama ile her Çarşamba “Dilediğin Yer İş Yerin” diyoruz, her hafta Çarşamba günleri dilediğimiz yerden çalışıyoruz.

  • Cuma Günleri ve Yaz Aylarında Esnek Kıyafet & Esnek Çalışma Saatleri
  • Hayalin İçin İzin Senin(Sabbatical): 15 yıl ve üzeri kıdem yılına sahip Pfizer çalışanlarına, kariyerlerine maksimum 3 ay süreyle ara verip, kendilerine, ailelerine, sevdiklerine vakit ayırabilecekleri; kişisel gelişimlerine odaklanıp hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir imkan sağlıyoruz. “Hayalin İçin İzin Senin” uygulamamız ile Pfizer’in uzun yıllar çalışılmak istenen şirket olma misyonuna katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

İşte Hayalin İçin İzin Senin uygulamamızdan ilk faydalanan ve sabbatical’ını bu yıl Miami ve Amerika kıtasında geçiren Pfizer Temel Sağlık Medikal Direktörümüz Dr. Çiğdem Yücel’in izninden birkaç kare: