Bize UlaşınBize UlaşınKullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası

Sosyal Sorumluluk

BaşlangıçPfizerli̇ Olmak

Sosyal Sorumluluk

İlaç Sektörü 

 

Pfizer, geçtiğimiz 174 yıl boyunca bazı en önemli sağlıkta çığır açan yeniliklerin geliştirilmesinde ve üretiminde rol oynamaktan gurur duyuyor. Kutu ve ilaç üretiminin ötesinde, kutunun içindeki bilim ve teknolojiyi üretenin bir parçası yani Pfizer Türkiye olarak, 1957’den bu yana üretim, Ar-Ge, yenilikçi tedaviler ve aşıların hastalara ulaştırılması ile küresel bilgi birikiminin Türkiye’deki yerel temsilcisiyiz. Pfizer Türkiye’nin varlık nedeni, Türkiye’nin küresel bilim ve bilgi ekosistemiyle bağlantılarını güçlendirmek, Türkiye’nin bilimsel birikimini dünyaya açmaktır. Türk tıbbının hizmetine sunduğumuz 100’den fazla ürünle kendimizi güçlü bir sağlık paydaşı ve olarak tanımlıyoruz. 

 

Bu kapsamda 2000 yılından bu yana üniversiteler, akademisyenler ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle 3000’in üzerinde hekime klinik araştırma eğitimi verdik. Bölgesel Klinik Araştırma Eğitim Programları ve Ar-Ge iş birliği projeleriyle ülkemizde yüksek kalite standartlarda araştırmaların yapılabilmesi ve bilim insanlarının uluslararası alanda en üst seviyelerde yer bulabilmesi için fırsatlar oluşturmaya devam ediyoruz. 

 

Pfizer olarak, her gün bilimsel keşiflerin sınırlarını yeniden belirliyor, 174 yıllık yaşam değiştiren yenilikçiliği daha parlak ve daha iyi bir gelecek için uyguluyoruz. Daha birkaç yıl öncesine dek hayal bile edilemeyen hedefleri gerçekleştirdik ve şimdi de kendimize şunu soruyoruz: “Sırada ne var?”

 

Sosyal Sorumluluk

 

Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk Pfizer’in vazgeçilmez bir değeri ve geleneğidir. Kendimizi faaliyet gösterdiğimiz ülkenin ve içinde yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası ve katılımcı üyesi olarak görürüz. Bu anlamda da toplumun ihtiyaçlarına her zaman duyarlıyız. Yaşamın daha iyiye gitmesi bizim için önemlidir ve buna katkıda bulunmak için çalışırız. 

 

1957’den beri de Türkiye’de faaliyet gösteren Pfizer Türkiye olarak, yarım asrı aşkın süredir toplumsal projelere imza atmaktayız. Eğitim ve sağlık odaklı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında son 15 yıl içinde 8,5 milyon TL’nin üzerinde nakdi katkı ve ilaç desteği sağladık; hayata geçirdiği projelerle 80.000’den fazla kişinin hayatına dokunduk. 

 

Yürüttüğümüz projelerde aralarında AÇEV, Bilim Kahramanları Derneği, ÇYDD, Darüşşafaka Cemiyeti, Gülmek İyileştirir Derneği, HAYTAP, Hayalime Ortak Ol Derneği, TED, TEGV, TEMA, TEV, TOG, Tohum Otizm Vakfı, KAÇUV, Lokman Hekim Sağlık Vakfı, TOÇEV, Bir Dilek Tut ve AKUT’un da bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmaktayız. 

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde okuyan öğrencilere MAREV işbirliği ile Prof. Dr. Aziz Sancar Bursu vermeye devam ediyor, sağlık ve eğitim odaklı faaliyetlerinde, bilgisayar, mobilya, çeşitli malzeme ve ekipman bağışları, ilaç yardımı, yetkili kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirilen sağlık taramaları, doğal afetler sonrası sağlanan yardımlar, engelliler ile dayanışma gibi geniş bir yelpazede çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. 

 

Dünyada 170 yılı aşkın süredir hastaların hayatını değiştiren çığır açan yeniliklere imza atma amacıyla çalışan Pfizer olarak, bilim kazanacak anlayışıyla ülkemiz gençlerinin geleceğine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlayan Bilim Kahramanları Derneği ile «Online Bilim Etkinlikleri» düzenleyerek lise öğrencilerine ulaşıyoruz. Çalışmaları detaylı bir şekilde görmek için tıklayınız.

Pfizerli̇ Olmak

Burada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan Sorular
Kullanım KoşullarıAydınlatma MetniSite Haritası Partners Bize Ulaşınİlgili LinklerBilgi Toplumu Hizmetleri Grant Seekers Media Gizlilik PolitikasıÇerez PolitikasıPfizer Worldwide Business to Business Web Sitesi Sorumlusu: Özgür Eryiğit
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.

©2023 Pfizer Türkiye, Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent 199, No:199, İç Kapı No: 106, Kat: 26, 34394, Levent, Şişli / İstanbul - Türkiye
Tel: 0212 310 70 00 • Faks: 0212 310 70 50