• Kullanım Koşulları

 • Aydınlatma Metni

 • Site Haritası

 • Bize Ulaşın

 • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

 • Gizlilik Politikası

 • Çerez Politikası

 • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Pfizer Yeni Ürün Geliştirme Hattı, Aşılar, Biyolojik Ürünler ve Yüksek Öncelikli Hastalık Alanlarında Gelişme Göstermeye Devam Ediyor

Gaucher hastalığı nedir?

Pfizer Yeni Ürün Geliştirme Hattı, Aşılar, Biyolojik Ürünler ve Yüksek Öncelikli Hastalık Alanlarında Gelişme Göstermeye Devam Ediyor

​​​​​​​

NEW YORK, NY - Pfizer Inc. Wyeth ile birleşme sürecinin tamamlanmasını takiben ürün geliştirme hattını güncellediğini duyurdu. Her iki şirketin kaynaklarıyla oluşan yeni ürün geliştirme hattı, Faz 1’den ruhsat aşamasına kadar olan 133 programı içeriyor. Şirketin önde gelen araştırma ve geliştirme alanlarının her birisinde büyüme ve çeşitlilik artışı görülüyor.

Pfizer Farmasotik Araştırma ve Geliştirme Bölümü Başkanı Martin Mackay; “Bu ürün geliştirme hattı Pfizer’in güçlü geleceğini göstermektedir. Wyeth satın alma işlemi geçen yılın sonlarında tamamlandıktan sonra, Ar-Ge kaynaklarımız, küresel kapsamı ve yüksek öncelikli projeler hakkında stratejik kararlar aldık. Şimdi odak noktamız bu sağlık çözümlerimizin dünyadaki hastalara ulaştırılmasıdır.”

Pfizer 6 araştırma alanına odaklanıyor
Pfizer, araştırma ve geliştirme çalışmalarında, öncelikli 6 araştırma alanını belirledi. Bunlar; onkoloji, ağrı, enflamasyon, alzheimer hastalığı, psikozlar ve diyabet. Pfizer’in yeni ürün geliştirme hattı, bu 6 çok önemli karşılanmamış tedavi gereksinim alanları ile aşı ve biyolojik ürünlerle ilgili kritik teknolojilerde büyümeye odaklanıyor.

Ürün geliştirme hattında 600 proje var
Pfizer’in şu anki ürün geliştirme hattında keşif aşamasından ruhsat aşamasına kadar toplamda 600 proje yer alıyor. Pfizer’in araştırma projelerinin yaklaşık %70’i ve son evredeki portföyünün %75’i, öncelikli olan bu 6 tedavi alanı, aşı ve biyolojik ürünlerden oluşuyor.

Hedef, 2015’te en büyük biyoterapötik ilaç şirketi olmak
Aşılardaki ve biyolojik ürünlerdeki büyüme Pfizer’in 2015’de en büyük biyoterapötik şirketi olma hedefini yansıtıyor. Şirketin ürün geliştirme hattı şu anda toplam 6 aşı ve 27 biyolojik ürünü içeriyor.

Pfizer’in yeni portföyü şunları içermektedir:

 • Onkoloji alanında, faz 3 çalışmaları dahil, geliştirilmekte olan 30 bileşik vardır.
 • Alzheimer hastalığı için geliştirilmekte olan 10 bileşik, Pfizer’in bu hastalığın tedavisi için değerlendirmekte olduğu çeşitli mekanizmaları temsil etmektedir.
 • Ağrı alanında 8 bileşik geliştirilmektedir.
 • Enflamasyon için geliştirilmekte olan 11 bileşik vardır.
 • Ürün geliştirme hattında 6 aşı ve 27 biyolojik ürün vardır.

Pfizer’in Ar-Ge aktiviteleri dünya çapında 5 ana merkez ve 9 uzmanlaşmış ünitede yapılacaktır.      

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.