Skip directly to content

Pfizer yedinci kez “İnsana Saygı” Ödülü aldı

Kariyer.net ana sponsorluğunda düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri’nde bu yıl Pfizer yedinci kez ödüle layık görüldü. 2016 İnsan Kaynakları Zirvesi’nde sahiplerini bulan İnsana Saygı Ödülleri, Kariyer.net aracılığıyla verildi. Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları politika ve uygulamalarında benimsediği ‘İnsana Saygı’ yaklaşımı sonucunda sadece çalışanlarına değil, çalışan adaylarına da önem verdiğini bir kez daha göstermiş oldu.

 

İnsan kaynakları alanında yürütülen başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla verilen ”15. İnsana Saygı Ödülleri”, 21. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde sahiplerini buldu. Ödüller Türkiye genelinde adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlayan, en çok istihdam yaratan ve en çok iş başvurusu yapılan firmalara verildi. Pfizer 2015 yılı içerisinde 50.186 başvuru alarak bu limitin çok üzerine çıktı. Pfizer yüksek başvuru rakamına rağmen yapılan başvurulara yüzde 99’un üzerinde cevaplama başarısı göstererek “İnsana Saygı Ödülü”ne layık görüldü.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal “Pfizer Türkiye, İK süreçlerini ve uygulamalarını, insana verdiği değer ile şekillendirdiğini bir kez daha ortaya koydu. İK vizyonunu “Önde Gelen İşveren” olarak benimsemiş bir şirket olarak biz de, başarımızın ardında yatan en önemli faktörün, çalışanlarımız olduğunun ve gelecekteki başarımızın kaynağının da çalışanlarımız olacağının bilincinde olan bir kurumuz. Değerlerimiz, inandığımız her şeyin ve başarıya yönelik kültürümüzün belirleyici unsurlarıdır. Pfizer’in ve çalışanlarının karakterlerini yansıtan dokuz değerimizden “İnsana Saygı” bunlardan bir tanesidir. Bizler, insan faktörünün Pfizer’in başarısının temelini oluşturduğunun bilincindeyiz. Başarımızın en önemli faktörü olan insanı işimizin her aşamasında ön plana çıkartıyor olmaktan ve böyle bir ödüle 7. kez layık görülmekten gurur duyuyoruz.” dedi.