Skip directly to content

Takdir

Takdir

 

Farmaskop ve Sağlık Gönüllüleri Derneğinden Pfizer'e ödül

 

Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödüllleri’nde “Ellerimizde Sağlık” projesi ile Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Sağlık Kuruluşu kategorisinde jüri özel ödülüne, “Kalbinizi Koruyun İçinde Sevdikleriniz Var” projesi ile de Kardiyovasküler Risk Platformu, Sağlıkta En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu kategorisinde ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.
Ayrıca Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri’nde Pfizer Türkiye projeleri 7 dalda birincilik, 7 dalda başarı ödülü aldı.

Platin Dergisinden Pfizer'e Ödül

 

Pfizer Türkiye, Platin Dergisi’nin gelenekselleşen 2007 Platin Zirvedekiler Sosyal Sorumluluk Yarısması'nda “Gençlere Sağlık” projesi ile ödüle layık görülen 8 şirketten biri oldu.

Yaşadığı topluma sahip çıkan, toplumdan aldığını yine topluma verme misyonu çerçevesinde sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren firmaları ödüllendirmek ve diğer şirketleri de teşvik etmek amacıyla verilen Zirvedekiler Sosyal Sorumluluk Ödülleri'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda şirket başvuru yaptı. Eğitim, çevre, sağlık gibi pek çok konuda hayata geçirilen projeler arasında 8 şirketin sosyal sorumluluk projesi ödüle değer görüldü.

Pfizer Türkiye, 2005 senesinde de “Eğitim Yolculuğu” programı ile aynı ödüle değer görülmüştü.

Sağlıkta Sosyal Sorumluluğunu En İyi Yerine Getiren Kuruluş: Pfizer Türkiye

 

Pfizer Türkiye Toplum Takımı, Mayıs 2007’de Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından verilen 2007 Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri “Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Sağlık Kuruluşu” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Sağlık Gönüllüleri Derneği her yıl sağlık alanında geliştirilen en başarılı sosyal sorumluluk projelerini ödüllendiriyor. Sağlık alanında sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmiş tüm kuruluşların başvurabildiği bu ödülün temel amacı ülkemizde sağlık alanında yapılan sosyal sorumluluk projelerini teşvik etmek ve başarılı çalışmaların örnek olmasını sağlamak.

Diğer finalistlerin Acıbadem Sağlık Grubu, Lilly, MSD, Novartis olduğu bu kategoride verilen ödül ile 1998 senesinde kurulan Toplum Takımımız sürekliliği, gönüllü çalışma esasına dayanması ve hayata geçirdiği projelerle içinde bulunduğumuz sektöre ve yaşadığımız topluma örnek olduğunu ve öncülüğe devam ettiğini bir kere daha kanıtladı.

The Crystal Obelisk Ödülü Pfizer Türkiye'nin!

 

"Halkla İlişkilerde Kadın Yöneticiler Vakfı" (WEPR-The Foundation of Women Executives in Public Relations) tarafından düzenlenen ve sosyal sorumluluk alanında en önemli uluslararası değerlendirme platformu kabul edilen ''The Crystal Obelisk'' yarışmasında Türkiye'den Pfizer İlaçları ''Eğitim Yolculuğu'' programıyla ödüle layık görüldü. New York'taki The New Yorker Oteli'nde düzenlenen ödül töreninde şirketimiz adına ödülü WEPR Başkanı’ndan Pfizer'in Asya ve Türkiye Dağıtım Direktörü Gülden Saatçi aldı.

Uluslararası alanda şirketler tarafından yapılan en başarılı toplumsal sorumluluk projelerini belirlemek amacıyla 15 yıldır düzenlenen "The Crystal Obelisk" adlı yarışmada ödül alan ''Eğitim Yolculuğu'' programı, tüm dünyada bu alanda ödül alan dört programdan biri oldu.

Bu başarının kazanılmasında emeği geçen tüm Toplum Takımları’na sonsuz teşekkürlerimizle...